• Головна
  • "Відібрати маску в пацієнта": лікарка про страждання інфікованих коронавірусом і проблеми з киснем
19:07, 20 жовтня 2020 р.

"Відібрати маску в пацієнта": лікарка про страждання інфікованих коронавірусом і проблеми з киснем

"Відібрати маску в пацієнта": лікарка про страждання інфікованих коронавірусом і проблеми з киснем

У сусідній з Тернопільщиною області ситуація із поширенням коронавірусу залишається вкрай напруженою: зокрема, у Чернівецькій обласній клінічній лікарні зостаються проблеми із забезпечення пацієнтів киснем.

На понад 100 пацієнтів в лікарні є чотири кисневі точки, тому, одночасно допомогти можна лише чотирьом хворим, які потребують кисню.

Ситуацію дещо покращили кисневі концентратори, яких лікарні подарували волонтери. Утім, апарати не витримують навантаження і швидко виходять з ладу.

Про це розповіла лікарка-інфекціоністка Чернівецької обласної лікарні Ольга Кобевко.

"У нас є дуже проблемна ситуація в обласній лікарні, адже у нас на понад 100 ліжок, є лише чотири точки подачі кисню. Тобто ми можемо надати одночасно допомогу тільки чотирьом пацієнтам, в яких розвивається дихальна недостатність. Так було в нас і на початку пандемії. Ми малу дуже велику проблему. Іноді навіть були такі важкі ситуації, коли доводилось забирати маску в однієї людини і давати іншій. Це було дуже складно", - розповіла нам Ольга Кобевко.

Як інформує "ТСН", лікарка каже, що на допомогу прийшли волонтери, які подарували лікарні кисневі концентратори, утім повністю проблему з киснем апарати не вирішили.

"Нам подарували близько 14 концентраторів. Але багато з них дуже швидко виходить з ладу, адже генератори подають меншу концентрацію кисню і вони не призначені для цілодобової роботи, а в нас вони працюють цілодобово", - каже лікарка.

За словами Ольги Кобевко, зараз в інфекційному відділенні лежать понад 60 пацієнтів, з них 30% людей потребують додаткового кисню.

"На ранок у нас було 11 концентраторів. Навіть, якщо одному пацієнту концентратор вже не потрібен, то ми під'єднуємо до нього іншого хворого. Також у нас були кисневі подушки, які ми заправляли киснем і давали людям. Їх вистачало на 15, іноді до 30 хв. І ось ці всі речі надали нам волонтери. Забезпечення киснем нашої лікарні - це дуже болісне питання для мене", - зазначила Ольга Кобевко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Коронавірус #складна_ситуація #маски_для_хворих
Оголошення
live comments feed...