
Куди поїхати неподалік Тернополя: три готових маршрути та море вражень

Останній рік ми суттєво обмежені в подорожах. Проте за враженнями не обов'язково їхати за кордон – їх багато у нас в Україні, більше того – у Тернопільській області. Разом із компанією Київстар ми розробили для вас три маршрути Тернопільщиною. Це найцікавіші локації для відпочинку. Тут є печери, розкішні замки, давні храми, історичні місця. Крім того, вам запропонують екстримальні розваги.
Тож треба лише обрати варіант, який подобається найбільше, налаштуватися на хвилю чудового настрою і не забути смартфон! У місцях, які ми згадуємо у цьому матеріалі, ловить 4G від Київстар. Компанія створила найбільшу мережу 4G, що охоплює понад 14 тис. населених пунктів і 87,7% населення України. Підключити 4G можна безоплатно в будь-якому магазині Київстар або ж самостійно на сайті компанії.
Маршрут № 1
Мандрівка до колишнього Теребовлянського князівства
Локації: Теребовля, Плебанівка
Тривалість маршруту: 1 день
Проїхавши всього лише 30 км від Тернополя на південь, ви потрапите у колишню столицю Теребовлянського князівства – Теребовлю. Це містечко вважають одним із найдавніших в Україні. Розпочніть своє знайомство з Теребовлею із церкви Святого Миколая. Точна дата зведення невідома, але за інформацією істориків її звели приблизно у кінці XVI – на початку XVII ст. Вона дійсно вартує вашої уваги! Неподалік від храму ви знайдете міську ратушу. Зараз на її вежі роблять ремонт, тож незабаром можна буде піднятися на оглядовий майданчик, аби подивитися на місто. Оглянувши ратушу, завітайте до костелу Кармелітів, який спсорудили у 1635 році.
Гуляючи містом, не забудьте сфотографуватися біля пам'ятника абітурієнту. Він, до речі, єдиний такий в Україні. Побачити його можна біля Теребовлянського вищого училища культури. Після прогулянки містом обов'язково завітайте до Теребовлянського залізничного мосту, а перед цим підніміться на найвищу точку Теребовлі – Замкову гору. Там можна не лише оглянути панораму міста із висоти пташиного польоту, але й подивитися на залишки Теребовлянського замку, що демонструють, яким величним він був. До слова, цей замок є одним із найстарших в Україні. За свою історію він пережив низку штурмів турків і татар. На вершині часто буває вітряно, тому не забудьте взяти теплі речі.
Тепер вирушайте до залізничного віадука (залізничного мосту). В Україні таких збереглося лише п’ять – два з них розташовані неподалік від Теребовлі. Перший – семиарковий – з боку села Кровинка, другий – дев’ятиарковий – з боку села Плебенівка. Другий радимо відвідати обов'язково. Цьому залізничному мосту вже понад 120 років. 9 арок роблять його не лише вельми красивим, але й дуже міцним. Оглянути міст можна як згори, так і знизу. Під ним є простора галявина, де можна зупинитися на пікнік. Тут навіть облаштували місце для селфі, де виходить найкращий кадр на фоні мосту.
Не хочете гуляти пішки? Беріть велосипед. У Теребовлі створили спеціальний веломаршрут, під час якого ви можете оглянути найкрасивіші місця. Почати велопрогулянку радимо від костелу Святих Петра та Павла, далі прямуйте до залізничного мосту в Плебанівці, потім через ліс можна дістатися до села Підгора, де збереглися залишки Василіянського монастиря. Завершити велопрогулянку можна на вершині Теребовлянського замку. Захотілося екстриму? Чудово! У Теребовлі можна випробувати паратрайк. Цей літальний апарат схожий на параплан, але має двигун. А ще тут організовують катання на багі – це транспорт, на якому ви зможете із легкістю мчати по піску та багнюці.
Як доїхати? Автобуси в Теребовлю з Тернополя відправляються декілька разів на день з автовокзалу (вул. Анатолія Живова, 7) та з АС-2 (вул. Білогірська, 1).
Маршрут № 2
Замковий
Хочете відволіктися від повсякденності та поринути в атмосферу минулих епох? Тоді маршрут «Замковий» саме для вас!
Локації: Збараж, Вишнівець, Скалат
Тривалість маршруту: 1-2 дні
Замок у Збаражі
Замок у цьому містечку звели у 1626–1631 роках. На той час він був втіленням найновіших досягнень фортифікаційного мистецтва. Сьогодні замок належить до списку тих, що чудово збереглися. Завітавши всередину, ви зможете оглянути чимало експозицій і залів, декор яких зачаровує. Біля замку розбили симпатичний парк, де можна погуляти та відпочити. Із Замкової гори відкривається гарний краєвид на місто. Можна сходити на прогулянку підземеллями містечка: впродовж останніх років тут виявили чимало підземних ходів. Один із них веде від замку до монастиря Бернардинів, між якими 500 метрів. Крім замку, тут можна відвідати костел Святого Антонія і церкву Успіння Пресвятої Богородиці. Рекомендуємо послухати місцеві легенди та байки — це вельми цікаво. Завдяки зусиллям Національного заповідника «Замки Тернопілля» замок у Збаражі став одним із головних туристичний об’єктів Тернопільщини.
Вишнівець
Перші згадки про Вишнівець зустрічаємо в літописах на зламі XIV–XV століть. Саме звідси бере початок знаменитий рід князів Вишневецьких, представники якого відіграли ключову роль в усіх сферах життя нації. Серед Вишневецьких – король Речі Посполитої, два претенденти на корону, великий коронний гетьман, великий литовський гетьман, канцлер Великого князівства Литовського, а також легендарний засновник Запорізької Січі Дмитро Вишневецький (Байда).
Завітавши у Вишнівець, ви чудово проведете час. Тут є на що подивитися: Вишнівецький палацово-парковий комплекс – пам'ятка архітектури національного значення. Палац був резиденцією впливового волинського роду князів Корибут-Вишневецьких. Прості фасади палацу поєднувалися з розкішними інтер'єрами: майже 70 залів вражали багатством і вишуканістю. Одна з найкрасивіших зал – Дзеркальна. Окрім палацу, у містечку є прекрасний парк та італійський сад з оранжереєю, альтанками, скульптурами.
За палацом на нижній терасі стоїть церква Вознесіння Господнього (1530 року спорудження) — родинна усипальниця князів Вишневецьких.
Скалат
Останній замок нашого маршруту розташований у містечку Скалат. Його збудували у першій половині ХVІІ ст. Колись він належав роду Фірлеїв, які зробили чимало для укріплення та реконструкції цієї споруди. На жаль, замок неодноразово зазнав руйнувань: і під час турецько-татарських набігів, і під час Першої та Другої світових воєн. Перебудови та реконструкції поступово стирали неповторні риси середньовічної фортеці. Сьогодні замок складається з чотирьох кутових веж, частини підземель та оборонних мурів. Це вельми колоритне місце для прогулянки.
Як доїхати?
Із Тернополя у Збараж можна дістатися автобусом: з автовокзалу кожні 15 хвилин йдуть маршрутки.
Вишнівець розташований всього лише в 30 км від Збаража, за 20 хвилин по дорозі на Волинь. Містечко невелике і розкинулося між двома горбами майже перпендикулярно трасі. Автотурист може «пролетіти» через нього за хвилину. Не проґавте з лівого боку вказівник до палацу. Зі Збаража має також курсувати автобус і у Вишнівець.
Поїхати в Скалат можна з Тернополя, оскільки прямого автобусного сполучення між Скалатом і Вишнівцем чи Збаражем немає. Найкраще подорожувати замками Тернопільщини власним автомобілем чи замовити екскурсійний тур.
Маршрут №3
Печерний

https://travels-ukraine.com
Не встигли на море чи в гори? Не засмучуйтеся – у нас є для вас щось не менш захопливе! Знаходьте вдома ліхтарик, беріть змінний одяг і вирушайте у подорож печерами Тернопільської області.
Локації: села Більче-Золоте, Королівка, Залісся
Тривалість: 1-2 дні
Печера Вертеба
Перша локація нашого маршруту – це печера із назвою Вертеба. Вона розташована одразу біля села Більче-Золоте. Це геологічна й археологічна пам'ятка загальнодержавного значення. Вона є однією з найбільших в Європі. У печері створили перший в Україні підземний музей трипільської культури. Існує гіпотеза, що в давнину тут було поселення трипільців. Екскурсія сюди – це прекрасна можливість познайомитися з трипільською культурою. Незалежно від пори року температура повітря тут +10–11 0С, тому не забудьте взяти теплі речі.
Печера Оптимістична
Оптимістичну називають найбільшою у світі за протяжністю гіпсовою печерою. Тут можна побачити кристали, геліктити та різні гіпсові утворення. Ця печера є суцільним лабіринтом із масою розгалужень. Розташована вона на південному заході села Королівка в лісовому урочищі з такою самою назвою.
Печера Млинки
Обов'язково слід відвідати печеру Млинки. Вона розташована біля села Залісся Чортківського району і є геологічною пам'яткою природи. За словами експертів, її довжина – 40 кілометрів, але тут ще невідомі усі ходи. Спелеологи постійно відкривають нові маршрути. Під час екскурсії у печеру Млинки вам доведеться не лише обережно ходити, але й повзати та пролазити крізь вузькі місця. Якщо вас не лякають вузькі проходи, замкнутий простір і темрява, ви хочете отримати порцію адреналіну та потішити себе новими враженнями, то вам однозначно слід відвідати ці три маршрути найпопулярнішими печерами Тернопільської області.
Як доїхати? Від Тернополя доїхати автобусом можна лише до печери Вертеба, що в селі Більче-Золоте. Села Королівка та Більче-Золоте розташовані за 11 км одне від одного, тож можна дістатися пішки або автостопом. До останньої печери маршруту – –Млинки – можна доїхати лише автомобілем (варіант – взяти на замовлення мікроавтобус). Час у дорозі – 30 хв. Найлегший і найкращий спосіб оглянути печери – замовити екскурсію. По-перше, автобусне сполучення між селами в Тернопільській області бажає бути кращим; по-друге, це зекономить ваш час; по-третє, це безпечніше; по-четверте, цікавіше, адже екскурсоводи все розкажуть і покажуть найцікавіші місця печер.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
09:04, 17 травня
13:09, 19 травня
09:04, 17 травня
15:48, 15 травня
11:29, 16 травня
live comments feed...
Коментарі