• Головна
  • "Разом переможемо!": тернополянин опинився прямо у кратері діючого вулкана в Африці (ФОТО)
13:31, 24 листопада 2020 р.

"Разом переможемо!": тернополянин опинився прямо у кратері діючого вулкана в Африці (ФОТО)

"Разом переможемо!": тернополянин опинився прямо у кратері діючого вулкана в Африці (ФОТО)

Юрій Кульпа, журналіст і військовий із Тернополя, нещодавно побував прямо у кратері вулкану: чоловік навіть провів натхненну фотосесію в самому "серці" чи не найактивнішого африканського вулкану.

Знімки із висоти 3049 м (саме така висота вулкану) тернополянин опублікував на своїй сторінці в мережі Фейсбук.

"Ньямлагіра – діючий вулкан в горах Вірунга у Демократичній Республіці Конго. Його обсяг вимірюється в 500 куб. км, а площа покрита лавовими потоками в 1500 кв. км. Вважається найактивнішим вулканом Африки, який зливається основою з вулканом Ньїрагонго. Поставляє в атмосферу значну частину у сірки. Раніше в кратері вулкана існувало лавове озеро. Під час виверження в 1938 році, лавові потоки виливалися по південно-західному схилу і досягли озера Ківу. З 1882 відзначено понад 35 вивержень", – ідеться у повідомленні Юрія Кульпи.

А в наступному своєму дописі тернополянин розкрив подробиці своєї місії в Африці та особливості непростого дослідження вулкану.

"НЕБЕЗПЕЧНА ПОСАДКА НА КРАТЕР ВУЛКАНА НЬЯМЛАГІРА !!! Військовослужбовці українського національного контингенту Місії ООН зі стабілізації в ДР Конго забезпечили висадку групи вулканологів на кратер діючого вулкана Ньямлагіра. Періодичне ретельне вивчення вулкану, з проведенням тестів та аналізів, дозволяє передбачити наступне виверження, а також знизити ймовірні ризики для місцевого населення.

"На висоті понад три тисячі метрів, екіпаж вертольоту Мі-8 зіткнувся з низкою труднощів. Посадку на крихку поверхню кратеру ускладнювали погодні умови. Хмарний покрив над вулканом помітно збільшувався, а швидкість пориву вітру становила 90 км/год", — повідомив командир вертолітного загону полковник Сергій Ващенко.

За його словами, існував значний ризик, адже пласти застиглої вулканічної лави досить крихкі й могли провалитися під масою гелікоптера. По закінченню проведених вулканологами досліджень, екіпаж Мі-8 успішно повернувся до базового табору, завершивши ще одне завдання Місії ООН. Разом переможемо!".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернополянин #кратер_вулкану_в_Африці
Останні новини
Оголошення
live comments feed...