• Головна
  • Нардепи прийняли закон про підтримку бізнесу під час локдауну: в чому його суть
14:17, 4 грудня 2020 р.

Нардепи прийняли закон про підтримку бізнесу під час локдауну: в чому його суть

Нардепи прийняли закон про підтримку бізнесу під час локдауну: в чому його суть

Верховна Рада ухвалила два законопроєкти президента Зеленського, які передбачають матеріальну підтримку бізнесу та населення під час посилень карантину.

За законопроєкт №4429 проголосували 297 депутатів, передає Громадське.
Зокрема отримати 8 тисяч гривень одноразової допомоги від держави можуть застраховані особи — йдеться про Загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а там застраховані всі, хто працює офіційно.
Також для отримання допомоги людина має втратити частину доходу через карантинні обмежувальні заходи, тобто якщо закрили місце робити або обмежили роботу закладу, де працює людина.
Така ж історія з фізичними особами-підприємцями (ФОП) — вони отримають допомогу, якщо втратили частину доходу через карантин, бо на їхню діяльність розповсюджуються запроваджені державою обмеження. Також закон скасовує стягнення плати за оренду державного й комунального майна для бізнесу, чия дільність була заборонена під час карантину.
Документ передбачає одноразову матеріальну допомогу суб’єктам господарювання, якщо вони через карантин були змушені скоротити передбачену законодавством тривалість робочого часу працівників.
Розмір такої допомоги «визначається пропорційно робочому часу працівника, якого скорочено або заплановано скоротити, у тому числі через простій, та не може перевищувати восьми тисяч гривень на одного працівника».

Хто не зможе отримати допомогу?
Наймані працівники, за яких не нарахували ЄСВ за третій квартал 2020 року, а також ті, чия середня зарплата за місяць понад 30 тисяч гривень.
Також допомогу не зможуть отримати ФОПи, які зареєструвалися менш ніж три місяці тому та сплатили ЄСВ за менше ніж три місяці; наймані працівники, які є одночасно ФОПами; підприємці, які на час набрання чинності закону припинили діяльність.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#локдаун #Верховна_рада #компенсація #гроші #підприємці

Коментарі

ТОП новини
"Жахливий факт про штам "Дельта", імунна система у пастці": медики про друге зараження у дітей і дорослих
"Жахлива помилка, пацієнти кусають лікті": медик про штам "Дельта" і його "полювання" на конкретну групу людей
"Штам "Дельта" нещадно веде до інтоксикації, падають з ніг цілі родини": лікарі про зростання агресивності вірусу (ФОТО)
"Викликає "обманні" симптоми, люди не знають про близькість трагедії": лікарка про штам "Дельта" і його нову стратегію
Оголошення
live comments feed...