• Головна
  • Вчені назвали новий симптом коронавірусу: коли слід негайно звернутися до лікаря
10:53, 15 грудня 2020 р.

Вчені назвали новий симптом коронавірусу: коли слід негайно звернутися до лікаря

Вчені назвали новий симптом коронавірусу: коли слід негайно звернутися до лікаря

В огляді досліджень, які проводилися в США, запаморочення названо "одним з основних клінічних проявів COVID-19".Про це повідомляє видання Рrevention.

Аналітики вивчили 14 різних досліджень, які включали дані про 141 пацієнта з коронавірусом, і виявили, що всі вони в якийсь момент відчули запаморочення. Вони також виявили, що запаморочення було початковим симптомом у трьох з цих пацієнтів, а у двох із них за ним послідували респіраторні симптоми.

"Вкрай важливо, щоб лікарі зберігали пильність, особливо при лікуванні неспецифічних симптомів, таких як запаморочення, оскільки їх легко не помітити", - підсумували дослідники.Раніше було відомо, що COVID-19 потенційно може викликати запаморочення, не зовсім зрозуміло, чому.

"На даний момент конкретний механізм, що пояснює це явище, не встановлено. Запаморочення є спільним симптомом, пов'язаним з багатьма вірусами, особливо із захворюваннями, що супроводжуються лихоманкою, а не тільки з COVID-19", - зазначив Ян Гонсенхаузер, доктор медицини, головний спеціаліст щодо якості та безпеки пацієнтів в Медичному центрі Векснера при Університеті штату Огайо.Просте почуття запаморочення не означає автоматично наявність COVID-19, особливо якщо немає інших симптомів, але варто поговорити з лікарем, якщо це почуття не проходить.В даний час ні Центри з контролю і профілактиці захворювань (CDC), ні Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) не називають запаморочення симптомом COVID-19. Але в CDC наголошують, що його список не покриває всі можливі симптоми.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Коронавірус #симптоми
Оголошення
live comments feed...