• Головна
  • Будівельний конфлікт на території церкви доходить до кульмінації – парафіяни звернуться до суду
22:10, 3 квітня 2013 р.

Будівельний конфлікт на території церкви доходить до кульмінації – парафіяни звернуться до суду

Ми стикнулися з абсолютно непрозорою ситуацією. Ми задаємо чіткі  і прозорі запитання, називаючи статті, порушення, а нам приходить одна відповідь, де написано про містобудівні умови і тому усе законно. 

Про це сьогодні заявив представник мешканців вулиці Орлика Едуард Міляновський, який веде переписку від імені жителів Орлика з органами місцевої влади.

- Є в нас Закон “Про регулювання містобудівної діяльності”, стаття 24, пункт другий, де написано, що земля забудовується винятково в межах її цільового призначення. Кадастрова карта України,  на відміну від генплану, у вільному доступі. Зайдіть в кадастрову карту, подивіться на вулицю Орлика, на цю територію, що займає площу більшу гектара, яка надана церкві. І подивіться там код – “03.04”. Це власне цільове призначення цієї землі. Потім візьміть наказ Держкомзему номер 548 про класифікацію видів цільового призначення земель і ви побачите, що 03 це класифікація земель громадської забудови, а 02 це класифікація земель житлової забудови. Тобто фактично виходить, що церковна забудова повинна залишатися в межах громадської забудови. Ми отримали приблизно таке саме пояснення з прокуратури, де вони процитували,  що написано в акті постійного землекористування, яке отримала церква – це цитата, вона там в лапках  написана, що ця земля надавалася під будівництво та обслуговування храму святих Володимира та Ольги. Тобто я тут слово житлове будівництво не бачу. Після цього ми отримали ще роз’яснення з обласної архітектури з посиланням на посібник, затверджений Держкомбудом,  тобто це будівельні  норми, де написано, що допускається передбачати  поруч із земельними ділянками храмів ділянки для розміщення житлових будинків церковного причту. Знаєте що таке церковний причт, в нашій парафії  це людей п’ять. Якщо щось на цій території допускається будувати, то це житловий будинок, в нас там є  така споруда – там живе священик. Ось це допускається, все решта  – не допускається. Якщо нам говорять, що видані містобудівні умови і там вказано, землі житлової та громадської забудови, це вже виникають питання, - каже Едуард Міляновський.

- На нашу думку, в земельному кодексі написано, що земля релігійній організацій надається винятково для задоволення діяльності релігійної громади і так само написано в Законі “Про свободу совісті та релігійні організації”, так само в нас є конкретні  законодавчі акти  ми, посилаючись на них, посилаємо запит, а нам приходить відповідь – вибачте видані містобудівні умови, усе законно. Це комічно, тому що ми питаємося, на якій підставі видані ці містобудівні умови, - зазначив Едуард Міляновський.

- Завтра, 4 квітня, повинна прийти відповідь на наше останнє подання. Якщо ця відповідь буде у такому ж стилі, що ми пишемо стаття така-то, а нам говорять “ в Києві дядько.....”, то ми просто з понеділка подаємо в суд і нехай суд розбирається, будемо судитися, підсумував Едуард Міляновський.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...