"Відчути слова душею": у Тернополі африканські студенти були іподияконами під час Різдвяного Богослужіння (ФОТО)

"Відчути слова душею": у Тернополі африканські студенти були іподияконами під час Різдвяного Богослужіння, Георгій Шевчук

У головному храмі Тернопільсько-Бучацької єпархії Православної Церкви України 7 (січня), в день Різдва Христового, було проведено святкову Божественну Літургію, очолювану архієпископом Тернопільським і Бучацьким Тихоном.

Про це повідомили на сторінці спільноти "LifeTer" в мережі Фейсбук:

"Під час цього Богослужіння іподияконами були двоє студентів ТНМУ з Африки – Лакі Омодеко (Нігерія) і Максвел Назіах (Гана). Літургія цього дня була особлива і тим, що була піднесена молитва за Україну, воїнів-захисників та український народ. Наприкінці владика Тихон привітав усіх з храмовим святом та побажав здоров'я, бадьорості духу, родинного затишку та мирного неба. Також архіпастир подякував викладачам і студентам-іноземцям з Тернопільського національного медичного університету, які завітали до храму на святкову молитву. Додамо, що ідея залучення іноземців до участі у Богослужінні належить владиці Тихону. У такий спосіб він хотів об’єднати людей різних країн в одній молитві.

Лакі Омодеко (Нігерія) і Максвел Назіах (Гана) є студентами шостого курсу факультету іноземних студентів ТНМУ. Максвел Назіах зазначив, що це був чудовий і перший в житті досвід участі у Святій Літургії в ортодоксальній християнській церкві східного обряду.

"Мені дуже сподобалася атмосфера під час Богослужіння, як нас приймали", - розповідає Максвел.

"Я є католиком за віросповіданням і дуже багато традицій та обрядів є схожими у католицькій і православній лініях християнства. Особливо святковий настрій відчуваєш під час Різдва, коли ти перебуваєш на ранішній службі в церкві. Я вже закінчую навчання в університеті, тому ця подія стала одним з найяскравіших моїх спогадів. Багато моїх друзів і студентів побачили фотографії у Фейсбуці і виявили бажання також долучитися до таких заходів".

Максвел додав, що дуже сподобалися українські християнські традиції і він би хотів цей досвід поширювати в своїй країні. 

"Було би дуже добре, якби молодші студенти з африканських країн також мали таку можливість, як я. Таким чином можна було би створити спільноту людей, як аби об’єднувала християн різних обрядів і обмінювалася досвідом", - додав студент із Гани.

Лакі Омодеко родом з Нігерії і є християнином англіканської церкви. Хлопець чудово говорить українською мовою і старається нею спілкуватися з українцями. Він також зазначив, що в Нігерії майже нема ортодоксальних християнських церков, але українські християнські традиції дуже схожі з традиціями його церкви.

"Ми були частиною дуже важливого великого таїнства", - розповів Лакі. - "Хочу сказати, що відчував кожне слово і кожну дію душею. І це дуже одухотворило мене. Я розумів важливість своєї місії в цей час і старався виконати все дуже добре".

Викладач кафедри хірургії №2 Назар Герасимюк повідомив, що участь іноземних студентів у святковій літургії організував його брат - викладач кафедри оториноларингології та офтальмології Максим Герасимюк.

"На запрошення архієпископа Тихона, керуючого Тернопільсько-Бучацькою єпархією ПЦУ під час Богослужіння студенти виконували роль іподияконів. З боку православної церкви була ініціатива проявити єдність і любов до всіх націй, країн і рас. Ще жоден студент-іноземець не мав такого досвіду. Вони поставилися з великою відповідальністю до цього. Хочу сказати, що ці студенти є відповідальними у навчанні, у роботі в науковому гуртку, тому вони і були обрані до виконання цієї почесної місії", - підсумував Назар Ілліч.

Іподиякон – у християнстві клірик, який служить при архієреї під час його священнодій. Зокрема, носить перед ним у зазначених випадках трикирій, дикирій, омиває йому руки, підносить Чиновник архієрейського богослужіння, одягає та здійснює деякі інші дії".

Світлини Миколи Василечка та Тернопільсько-Бучацької єпархії ПЦУ.

"Відчути слова душею": у Тернополі африканські студенти були іподияконами під час Різдвяного Богослужіння (ФОТО), фото-1 "Відчути слова душею": у Тернополі африканські студенти були іподияконами під час Різдвяного Богослужіння (ФОТО), фото-2 "Відчути слова душею": у Тернополі африканські студенти були іподияконами під час Різдвяного Богослужіння (ФОТО), фото-3 "Відчути слова душею": у Тернополі африканські студенти були іподияконами під час Різдвяного Богослужіння (ФОТО), фото-4 "Відчути слова душею": у Тернополі африканські студенти були іподияконами під час Різдвяного Богослужіння (ФОТО), фото-5 "Відчути слова душею": у Тернополі африканські студенти були іподияконами під час Різдвяного Богослужіння (ФОТО), фото-6 "Відчути слова душею": у Тернополі африканські студенти були іподияконами під час Різдвяного Богослужіння (ФОТО), фото-7
Африканські_студенти іподиякони Різдвяне_Богослужіння Тернопіль
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі