• Головна
  • "У рік почав втрачати слух, а зараз знову вчиться говорити": історія 9-річного перукаря Євгенчика (ВІДЕО)
10:27, 14 січня

"У рік почав втрачати слух, а зараз знову вчиться говорити": історія 9-річного перукаря Євгенчика (ВІДЕО)

"У рік почав втрачати слух, а зараз знову вчиться говорити": історія 9-річного перукаря Євгенчика (ВІДЕО)

У сусідній області мешкає маленький хлопчик, який хоче стати відомим перукарем: у коломийському салоні стриже 9-річний Женя Семенович з вадами слуху. Поки він працює як стажер, під керівництвом директора закладу Андрія Грабчука.

Як інформує "Вісник", відомий майстер вражений бажанням і талантом Жені та переконаний, що у малого є велике майбутнє, адже вже на другому занятті хлопець постриг свого хресного тата.

Керівник салону взяв шефство над Женею і навчає його перукарському мистецтву, натомість хлопець обіцяє вдома регулярно вчитися говорити, бо проблеми зі слухом негативно вплинули на мову дитини.

Мама хлопчика - Іванка щодня займається з Женею, аби в сина відновлювалося мовлення, яке втрачене через вади слуху. Глухота в цій сім’ї у всіх трьох дітей. Перші проблеми з’являлися однаково – у рік і три місяці. Лікарі кажуть, що негаразди десь на генетичному рівні батьків, але остаточно встановити причину неможливо. Хвороба невиліковна, аби повернути слух потрібно вставляти слухові апарати, або ж встановлювати спеціальні процесори - кохлеарні імплантати.

"Якщо знімаєш імплантат, дитина не чує. Вдіваєш імплант – дитина чує. На ліве вушко ми будемо знову продовжувати носити апарати, тому що воно покращує слух", - каже мама.

Попри проблеми зі слухом, діти у родині Семеновичів комунікабельні, навчаються та розвиваються. Старша донечка – вже студентка, буде вчителькою трудового навчання. А Женя має музичні здібності – ходив у музичну школу, добре грає на сопілці, дзвіночках, соловейках. А от захоплення перукарською справою у хлопчика батьки помітили ще у два рочки. Починав з ляльок, потім взявся і до старшої сестри, навіть двічі її постриг.

"З двох рочків Женя лише ляльками грається. Нам навіть чоловік каже: "Ну що ти робиш? Нащо ти йому ляльки купляєш?"... Він дуже плакав. Коли слух почав падати дитина була дуже сильно нервова. Він так головою до землі бив, що я не могла йому ради дати. Ми їхали до логопеда – кожен раз мала бути лялька. Він зачісував волосся кісочки заплітав. Потім почав старшу заплітати. Ляльки, ляльки, ми постійно мусимо меншій купляти ляльку і йому. Він машинками навіть майже не грається", - згадує пані Іванна.

Відомий коломийський майстер-перукар директор салону краси Андрій Грабчук про Женю почув від спільної знайомої. Коли дізнався, що хлопчик марить перукарською справою, без вагань вирішив провести екскурсію салоном.

Досвідчений фахівець одразу побачив, що у хлопця є майбутнє в перукарській справі, тому продовжив зустріч із Женею. І вже на другому занятті хлопець взяв ножиці і постриг свого хресного тата. Тому в Андрія Грабчука виникла ідея мотивувати Женю, паралельно ще й тренувати мовлення.

"І ми домовилися: йому треба дуже багато займатися над мовою, бо якщо він буде молодець, буде виконувати ті вправи, які дає йому мама, то це така мотивація для нього, як подарунок, я буду з ним займатися раз в тиждень хоча би чи раз в тиждень дві години свого часу я буду йому приділяти", - розповідає Андрій Грабчук.

Слова Андрій Грабчук дотримав. Більше того на третє заняття запросив модель для стрижки – свого товариша Сергія.

"Сиділи в кафе, і він розказав, що в нього є там хлопчина дуже заряджений, маленький, хоче робити щось з волоссям, як Андрій. І я вирішив долучитися, посприяти тому, така соціальна відповідальність перед дітьми", - каже Сергій.

Для Жені в салоні облаштували робоче місце, аби хлопцеві було зручно. І досвідчений майстер та його юний талановитий учень із захватом поринули у роботу.

Андрій Грабчук розповідає, що вже мав багато учнів, адже в салоні постійно проводить навчання перукарській майстерності, принагідно запрошує охочих приходити до них вчитися. А от такий досвід для нього вперше. Каже для себе підтвердив важливу істину, якщо людина прагне до улюбленої справи, жодна перепона не стане на заваді.

#9_річний_перукар #проблеми_зі_слухом #новини_України

Коментарі

Оголошення
live comments feed...