• Головна
  • У разі ДТП квиток на проїзд є доказом, що ви перебували у маршрутці. Або чому тернополяни повинні брати квитки?
14:30, 12 квітня 2013 р.

У разі ДТП квиток на проїзд є доказом, що ви перебували у маршрутці. Або чому тернополяни повинні брати квитки?

У маршрутках Тернополя вже майже два тижні діє новий тариф на проїзд. Одним з пунктів, який мають виконати перевізники у рамках поліпшення надання сервісу у громадському транспорті – це видача квитків на проїзд.

Контролерів у маршрутці до сих пір немає. А перевізники стверджують, що видають квитки водіям щодня. Але за їхніми спостереженнями, люди не беруть  квитки.

Те, що тернополяни не хочуть брати квитки на проїзд, це видно навіть неозброєним оком. Журналісти “0352.com.ua” з’ясували, чому пасажири повинні брати квитки. У разі ДТП квиток є доказом того, що ви перебували саме у тій маршрутці, яка потрапила в аварію. Це нам підтвердили перевізники, представники страхових компаній, а також працівники ДАІ.

Існують різні види страхування: застраховані пасажиромісця; застраховані пасажири; застрахована маршрутка по КАСКО; застрахована маршрутка по цивільній відповідальності перед третіми особами. У разі ДТП людина може звернутися до страхової компанії  і написати повідомлення на страхове відшкодування лише у тому випадку, якщо вона застрахована – якщо має квиток і на звороті вказана страхова компанія. Щоправда не всі перевізники мають можливість друкувати квитки з назвою страхової компанії. В такому випадку перевізник повинен пред’явити вам укладений договір зі страховою компанією по пасажирах. Якщо він  покаже такий документ, ви можете звернутися до тої страхової компанії, де застраховані.

До страхової компанії треба звертатися в межах 3 днів. Якщо потерпілий лежить в лікарні і не може звернутися, це можуть зробити родичі або потім представити виписку з лікарні і після цього потерпілий може написати повідомлення на страхове відшкодування.

Звернутися до страхової компанії можна і в тому випадку, якщо внаслідок різкого загальмування чи необережної поведінки водія за кермом ви впали, чи вдарилися і внаслідок цього пошкодили здоров'я. В такому випадку теж квиток є першим і головним доказом того, що ви перебували у громадському транспорті. Але окрім цього, ваше звернення має бути підкріплено іншими доказами, які підтверджують, що пошкодження здоров’я сталося саме в тій чи іншій маршрутці, а не перед тим, як людина зайшла чи вийшла з громадського транспорту – потрібні свідки,  найочевиднішим доказом є відеозапис (якщо ведеться відеоспостереження у маршрутці).  

Це звісно лише частина аргументів, чому пасажири повинні брати квиток на проїзд у маршрутках. Про інші аспекти цього питання читайте на нашому сайті згодом.

“Заплатив гроші за проїзд – вимагай квиток!”, – йдеться на сайті Тернопільської міської ради. Контроль за «обілечуванням» пасажирів у громадському транспорті в Тернополі здійснює міська рада. В маршрутках міста наведуть повний порядок з оплатою проїзду, а також прибиранням, графіками руху тощо. Працівники управління транспорту, комунікації та зв’язку міськради здійснюють суворий контроль за дотриманням дисципліни водіями, стосується це і видачі квитків пасажирам. За невиданий квиток водія каратимуть. Найсуворіша міра покарання – звільнення з роботи. Уже цього року за різного роду порушення звільнили понад 40 маршрутників.

Поскаржитися на роботу водіїв можна в управління транспорту за телефоном 52-15-14 або на “гарячу лінію” міськради 1580. 

Тамта ҐУҐУШВІЛІ

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...