• Головна
  • Дерибан майна: у Тернополі та Збаражі знесли комунальні приміщення і звели нові будівлі
13:00, 9 квітня 2013 р.

Дерибан майна: у Тернополі та Збаражі знесли комунальні приміщення і звели нові будівлі

“Усі документи є, а майна немає”, – каже перший заступник голови Тернопільської обласної ради Сергій Тарашевський про приміщення Тернопільського обласного комунального підприємства “Профілактична дезінфекція” у Збаражі.

Тернопільська обласна рада проводить фінансово-господарський аудит діяльності комунальних установ. Під час проведення аудиту робоча група перевіряє усю документацію установ. За результатами аудиту виявлено ряд порушень, серед них факт знесення у Тернополі приміщення Тернопільського обласного комунального підприємства  “Профілактична дезінфекції”, а в Збаражі знесення будівлі, яка знаходиться на балансі Тернопільського обласного комунального підприємства “Профілактична дезінфекція”.

“Робочою групою виявлено факт знесення будівлі на вулиці Морозенка в місті Збараж, що перебуває у спільній власності територіальних громад, сіл, селищ, міст, області та на балансі Тернопільського обласного комунального підприємства профілактичної дезінфекції в Збаразькому районі. Це такий із цікавих фактів, тобто документи є, ми думаємо, що воно в нас є, насправді в нас його немає. Одне із виїзних засідань було присвячено саме цьому питанню. Ми приїжджали у місто Збараж. Там, де стояла будівля профілактичної дезінфекції, там, де був гараж, там зараз стоїть якась новабудова – перший поверх навпроти готелю, і парковка для Збаразького замку. Будемо  по цьому питанню розбиратися”.

“Історія настільки смішна (йдеться про знесене приміщення обласного комунального підприємства “Профілактична дезінфекції” у Збаражі – ред.), ми цілою комісією стояли на місці, де був гараж, кліпали один на одного очима і не розуміли. Питання, яке виникає: як це було. Директор обласного комунального підприємства “Профілактична дезінфекції” у Збаражі каже: “Я був на лікарняному, приїхала машина, спакувала усі мої речі і вивезли санстанцію”. Коли ми почали займатися, з’ясовувати, де наше приміщення,  виявилося, що нам виділили приміщення у костелі, виділили маленьку кімнату замість особняка з гаражем (йдеться про знесене приміщення обласного комунального підприємства “Профілактична дезінфекції” у Збаражі – ред.).За це маленьке приміщення  підприємство “Профілактична дезінфекції” має ще платити оренду”. “Всі документи у нас є, ми зафіксували факт злочину. Оформлено чи не оформлено – будемо з’ясовувати. Будемо писати листи і питати “А ви бачили такий будинок?” (йдеться про знесене приміщення обласного комунального підприємства “Профілактична дезінфекції” у Збаражі – ред.)– каже С. Тарашевський.

У історії знесення будівлі в Збаражі парадокс в тому, що документальних слідів про те, що хтось відмовився від цього майна немає. Воно й досі стоїть на балансі “Профілактичної дезінфекції” Збаража. В бухгалтерії є інвентарна справа, права власності, а будинку немає. У разі, якщо виникає домовленість (мається на увазі про знесення приміщення –ред.),у документах це відображається штампами і ставиться помітка “Нема майна”. Навіть якщо відбувається знесення будівлі, мала бути проведена відповідна процедура, повинен бути зафіксований слід по бухгалтерії. Але за результатами аудиту проведеного Тернопільською обласною радою, в бухгалтерії таких слідів немає. 

Схожий випадок зафіксований у Тернополі на вулиці Липовій, де на місці Тернопільського обласного комунального підприємства  “Профілактична дезінфекція” збудували житловий будинок.

“По вулиці Липовій 45, 47 у місті Тернополі на місці колишнього приміщення обласного комунального підприємства  “Профілактична дезінфекція” побудовано житловий будинок. Зараз там багатоповерхівка і взамін ми не маємо нічого, тобто на “пташинних правах знаходимося на вулиці Опільського” і чим це закінчиться далі невідомо. Там так само було приміщення і гараж. Згідно хитро-мудрої угоди дозволили побудувати на цьому місці житловий будинок взамін на те, що потім дадуть якийсь притулок у цій новобудові, але не було вказано наскільки, кому, як, – забули записати. Зате ми маємо сьогодні ситуацію, що дозвіл дали, а свої права не захистили. І маємо сьогодні безправність”, – каже С. Тарашевський.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...