• Головна
  • "Крововиливи і біль": в українця виявили рідкісний хантавірус, лікарі попередили тернополян
21:01, 25 січня

"Крововиливи і біль": в українця виявили рідкісний хантавірус, лікарі попередили тернополян

"Крововиливи і біль": в українця виявили рідкісний хантавірус, лікарі попередили тернополян

У мешканця сусідньої області виявили рідкісний хантавірус: зараз стан чоловіка із Львівщини вже задовільний, його навіть виписали із лікувального закладу.

Як інформує "ТСН", про це сьогодні (25 січня) повідомила головна санітарна лікарка Львівської області Наталія Тімко, зазначивши, що чоловік скаржився на високу температуру, дрібні крововиливи, зменшення кількості сечі, біль у попереку та м’язах. Лабораторні аналізи підтвердили діагноз "хантавірусна інфекція".

За словами Тімко, це перший випадок зараження хантавірусом на Львівщині.

Де і як чоловік підхопив цей вірус — невідомо. Він міг інфікуватися від щурів, які є переносниками хантавірусу.

Нагадаємо, що у Європі перший випадок хантавірусу зафіксовано у листопаді 2020 року. Докази зараження вірусом Азії виявлені в Німеччині: дослідники змогли підтвердити наявність вірусу у молодої пацієнтки та її домашнього щура.

За даними Центру з контролю та профілактики захворювань США, хантавіруси — це родина вірусів, що поширюються в основному гризунами і можуть викликати різноманітні синдроми захворювання у людей у всьому світі.

Так звані "хантавіруси Нового Світу" можуть викликати наповнення легень рідиною та спричинити легеневий синдром. А от щодо "хантавірусів Старого Світу", які поширюються більше у Європі та Азії, можуть викликати геморагічну лихоманку з нирковим синдромом.

#Випадок_хантавірусу_зафіксували_в_Україні #крововиливи_і_біль
Оголошення
live comments feed...