• Головна
  • Сьогодні день боротьби з онкологічними захворюваннями
12:20, 4 лютого

Сьогодні день боротьби з онкологічними захворюваннями

Традиційно, 4 лютого, в світі відзначають Всесвітній день боротьби проти раку. Мета святкування - поширити більше інформації про рак, адже це одна з найстрашніших та згубних хвороб в сучасному світі. Привертаючи увагудо ранньої діагностики, запобігання та лікування можна досягнути хороших результатів.

Під раком мають на увазі більше сотні захворювань, які можуть вражати будь-яку частину людського тіла. Його причиною є неконтрольований поділ клітин, викликане генними мутаціями. В здоровому організмі цей процес контролюють потужні генетичні механізми. Рання діагностика дає шанс на ефективне лікування захворювання.

Рак - одна з основних причин смертності в світі. Захворіти на рак в Україні ризикує кожен третій чоловік і кожна п'ята жінка. Рак займає друге місце в структурі смертності населення України. Поширеною проблемою є звернення за медичною допомогою на пізніх стадіях захворювання.

Сьогодні день боротьби з онкологічними захворюваннями, фото-1

До факторів ризику розвитку ракових захворювань відносяться: спадковість, віруси, фізичні фактори, фактори ризику, пов’язані зі способом життя, фактори ризику, пов’язані з екологією, гормональні порушення, передракові захворювання, старіння.

Симптоми, при появі яких настійно рекомендується пройти обстеження на рак: ущільнення на тілі; набряки; тахікардія; випадіння волосся; погіршення апетиту і різке схуднення; тривалий кашель без видимих причин; нетипові виділення і кровотечі; збільшені лімфатичні вузли; часті інфекційні хвороби; наявність ран, виразок, ерозій, які тривалий час не гояться; хронічна втома і погіршення загального стану; постійна дратівливість і нервозність; порушення роботи травної та/або сечовидільної систем; зміна структури і кількості родимок, бородавок, папілом; підвищення температури тіла та ін. Раннє виявлення раку та своєчасне надання допомоги дозволяють покращити прогноз захворювання та значно поліпшити життя хворих!

Найбільш ефективними заходами профілактики онкологічних захворювань є: відмова від надмірного вживання алкоголю і паління; повноцінне здорове харчування і нормалізація маси тіла; фізична активність; своєчасне проходження медичних оглядів. Відносно попередження форм раку, викликаних вірусами, рекомендується проводити вакцинацію проти інфекцій, що викликаються ВПЛ і вірусом гепатиту В.

Автор: Віта Мокра

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#рак #онкологія #лікування_раку

Коментарі

ТОП новини
"Штам "Дельта" почав "обвалювати" симптоми, це вже нова хвороба": лікарка про тромбози та інші особливості недуги
"Жахливий факт про штам "Дельта", імунна система у пастці": медики про друге зараження у дітей і дорослих
"Жахлива помилка, пацієнти кусають лікті": медик про штам "Дельта" і його "полювання" на конкретну групу людей
"Викликає "обманні" симптоми, люди не знають про близькість трагедії": лікарка про штам "Дельта" і його нову стратегію
Оголошення
live comments feed...