• Головна
  • Сьогодні день боротьби з онкологічними захворюваннями
12:20, 4 лютого 2021 р.

Сьогодні день боротьби з онкологічними захворюваннями

Традиційно, 4 лютого, в світі відзначають Всесвітній день боротьби проти раку. Мета святкування - поширити більше інформації про рак, адже це одна з найстрашніших та згубних хвороб в сучасному світі. Привертаючи увагудо ранньої діагностики, запобігання та лікування можна досягнути хороших результатів.

Під раком мають на увазі більше сотні захворювань, які можуть вражати будь-яку частину людського тіла. Його причиною є неконтрольований поділ клітин, викликане генними мутаціями. В здоровому організмі цей процес контролюють потужні генетичні механізми. Рання діагностика дає шанс на ефективне лікування захворювання.

Рак - одна з основних причин смертності в світі. Захворіти на рак в Україні ризикує кожен третій чоловік і кожна п'ята жінка. Рак займає друге місце в структурі смертності населення України. Поширеною проблемою є звернення за медичною допомогою на пізніх стадіях захворювання.

Сьогодні день боротьби з онкологічними захворюваннями, фото-1

До факторів ризику розвитку ракових захворювань відносяться: спадковість, віруси, фізичні фактори, фактори ризику, пов’язані зі способом життя, фактори ризику, пов’язані з екологією, гормональні порушення, передракові захворювання, старіння.

Симптоми, при появі яких настійно рекомендується пройти обстеження на рак: ущільнення на тілі; набряки; тахікардія; випадіння волосся; погіршення апетиту і різке схуднення; тривалий кашель без видимих причин; нетипові виділення і кровотечі; збільшені лімфатичні вузли; часті інфекційні хвороби; наявність ран, виразок, ерозій, які тривалий час не гояться; хронічна втома і погіршення загального стану; постійна дратівливість і нервозність; порушення роботи травної та/або сечовидільної систем; зміна структури і кількості родимок, бородавок, папілом; підвищення температури тіла та ін. Раннє виявлення раку та своєчасне надання допомоги дозволяють покращити прогноз захворювання та значно поліпшити життя хворих!

Найбільш ефективними заходами профілактики онкологічних захворювань є: відмова від надмірного вживання алкоголю і паління; повноцінне здорове харчування і нормалізація маси тіла; фізична активність; своєчасне проходження медичних оглядів. Відносно попередження форм раку, викликаних вірусами, рекомендується проводити вакцинацію проти інфекцій, що викликаються ВПЛ і вірусом гепатиту В.

Автор: Віта Мокра

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#рак #онкологія #лікування_раку
ТОП новини
"Тотальна злива пре в одну з областей України, шалена негода вируватиме прямо завтра": суне дощ, холод і гроза
"Навіжений дощ рине на ці міста прямо завтра, синоптики застерегли про потужну негоду": буде злива, гроза і холод
"Водіїв почали силоміць відправляти в ТЦК, цих чоловіків мобілізують в першу чергу до 1 серпня": повістки, призов і ЗСУ
"Нестерпний біль і ураження травної системи чекає на українців, хвороба масово поширюється": інфекція в областях
Оголошення
live comments feed...