• Головна
  • Рада церков: Вакцинація від коронавірусу необхідна та не суперечить релігійними приписам
Новини компаній
17:00, 25 лютого 2021 р.

Рада церков: Вакцинація від коронавірусу необхідна та не суперечить релігійними приписам

Новини компаній

Церква стала однією з інституцій, яким українці найбільше довіряють, коли розмова заходить про коронавірус та вакцинацію. Такі результати продемонструвало дослідження, проведене Харківським інститутом соціальних досліджень, Міжнародним фондом "Відродження" та Лабораторією журналістики суспільного інтересу, опубліковане у січні 2021-го.

За рівнем довіри церква входить у топ-3 і поступається лише громадським та міжнародним організаціям. Водночас, українці більше прислухаються до позиції релігійних установ, ніж місцевої та центральної влади.

Представники Всеукраїнської Ради Церков погоджуються, що вакцинація від COVID-19 необхідна і не суперечить церковним переконанням. У ПЦУ, УГКЦ, Всеукраїнському союзі баптистів тадуховному управління мусульман України розповіли докладно про своє ставлення до коронавірусної хвороби та методів боротьби із нею.

Православна церква України Євстратій Зоря, Архієпископ Чернігівський і Ніжинський

Православна церква України з релігійної точки зору не має жодних заперечень щодо вакцинації, як медичної процедури.

Існує міф, що церква нібито проти вакцинації. На жаль, і в середовищі тих, хто належить до Православної церкви України, і, тих, хто належить до інших релігійних спільнот, є групи та поодинокі особи, які не сприймають саму ідею вакцинації і живляться якимись теоріями змови. Важливо, щоб для них та суспільства загалом чітко була озвучена позиція, що церква не є противником імунізації.

Вакцинація має бути добровільною. Тоді її будуть сприймати значно легше. Адже те, що несе у собі безальтернативність вибору, викликає значно більше питань і застережень.

Однак, очевидно що ми, як священнослужителі, не можемо і не повинні брати на себе обов’язок щодо сертифікації чи посвідчення якості вакцинації, не можемо впливати на саму процедуру і визначати ті препарати, які можуть застосовуватись. Адже це відповідальність медичної сфери та держави загалом.

У низці країн вже використовуються різні вакцини. Ці препарати створювались у складних умовах, аби їх можна було якнайшвидше випробовувати і використовувати. Вакцини не рівноцінні між собою з медичної точки зору, там використовувались різні компоненти. Якщо у однієї вакцини доведена ефективність близько 50%, а в іншої – 96-97%, то будь-яка розумна людина обиратиме другу.

З інформаційної точки зору, неможливо не побачити намагання деяких держав (зокрема і країни-агресора), використовувати тему вакцинації для просування своїх політичних впливів і можливостей. Це дуже чітко прослідковується, коли з одного боку просувається ідея вакцинації препаратом, виробленим у Російській Федерації – «Супутник-5», натомість, через різні ЗМІ поширюється фейки та теорії змов навколо всіх інших вакцин, які вважаються конкурентами для російського препарату.

Українська греко-католицька церква протоірей Олекса Петрів, керівник департаменту зовнішніх зв’язків

Від самого початку випробовування, пов’язаного з пандемією коронавірусу, греко-католицька церква намагалася надавати адекватну відповідь на цей виклик. Структури нашої церкви є у 27 країнах світу на 5 континентах, тому ще до впровадження карантину в Україні, ми вже мали досвід, яким чином уряди та народи тих країн відповідають на цей виклик і могли узагальнити цю позицію. Ще до запровадження офіційного карантину в Україні ми надали інструкції та розпорядження, яким чином влаштувати духовне і парафіяльне життя у нашій церкві.

Із перших тижнів карантину у нашій церкві було створено антикризовий комітет. Усім вірним церкви, а також іншим людям доброї волі було надано роз’яснення, як захистити себе під час пандемії. Крім того, аби не допустити широкого розповсюдження хвороби, богослужіння стали проводити онлайн.

Наприкінці січня отець і глава Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав озвучив свою позицію на засіданні ради церков і релігійних організацій. Вакцинація має ґрунтуватися на трьох засадах, таких як: добровільність, доступність та безпечність. Тоді позиція церкви буде сприятливою.

Всеукраїнський союз церков євангельських християн-баптистів Ігор Бандура, заступник голови

Довіра до вакцинації і справедливість розподілу до вакцин – дві теми, які турбують християн-баптистів понад усе. Всесвітній альянс баптистів, який об’єднує 126 країн, 26 січня цього року ухвалив резолюцію «Справедливий глобальний доступ до щеплень проти Covid-19». Цей документ доступний на сайті Baptist World Alliance англійською мовою, він відображає, що про вакцинацію думають усі баптисти світу. Наша спільна позиція така: як послідовники Ісуса ми з нетерпінням очікуємо божого царства миру та справедливості і діємо згідно нашого колективного біблійного мандату – протистояти всім формам людської нерівності. Наш усвідомлений заклик базується на переконанні, що глобальний план вакцинації може стати безпрецедентною моделлю глобальної рівності людей.

Отже, ми передбачили 6 спільних кроків до справедливості.

  1. Ми закликаємо до потужної міжнародної співпраці. Закликаємо представників урядів та приватного сектору підтримати колективні зусилля у світі щодо викорінення пандемії та виробництва вакцин на справедливій та доступній основі. Це повинно включати підтримку коаліції заради епідеміологічної готовності, фінансування дослідження та розробки нових вакцин у рамках програми COVAX (світова ініціатива задля імунізації проти COVID-19 та подолання гострої фази пандемії. Її створено на платформі Глобального альянсу із вакцин та імунізації (ГАВІ) за участі таких партнерів, як CEPI — Коаліція інновацій із готовності до епідемії, та ВООЗ — Всесвітня організація охорони здоров’я, - ред.). Це найкращий спосіб, який гарантує, що вакцинація не перетвориться на зброю для досягнення політичних, економічних чи дипломатичних цілей.

  2. Ми засуджуємо вакцинний націоналізм. Країни з високим рівнем розвитку вже придбали для себе 3,8 млрд доз вакцин. Однак, ні США, ні Китай не підключились до програми COVAX. Ми окремо закликаємо Сполучені Штати Америки, включаючи баптистів, що проживають у США, наполягати на тому, щоб країна реалізувала свій намір приєднатися до COVAX. Ми закликаємо виробників здійснювати поставки для бідніших країн і постачати препарати за собівартістю. Принаймні, доки пандемія не закінчиться. Також закликаємо працівників, інвесторів та інші зацікавлені сторони у фармацевтичній галузі лобіювати ці зобов’язання.

  3. Закликаємо релігійних лідерів та уряди визнати важливу роль, яку можуть відігравати у боротьбі з пандемією релігійні громади, які є важливою частиною громадянського суспільства. Вони здатні мобілізувати людей для вакцинації та розміщувати центри вакцинації у своїх будівлях та громадах.

  4. Авторитетні релігійні діячі також мають протидіяти небезпечним наративам і міфам, пов’язаним із вакцинами, а також налагоджувати співпрацю з національними програмами вакцинації.

  5. Ми закликаємо до колективної підтримки наукових досліджень щодо запобігання майбутнім пандеміям та досліджень щодо обмеження негативних наслідків вірусу у країнах з низьким та середнім рівнем доходу.

  6. Закликаємо уряди країн, які входять до Організації Економічного Співробітництва та розвитку (ОЕСР) збільшити бюджети допомоги на глобальну боротьбу з пандемією, реагувати на її гуманітарні наслідки та підтримувати відновлення. Оскільки бідність зростає внаслідок економічного спаду у більшості країн світу, необхідно збільшувати бюджети міжнародного співробітництва в галузі розвитку, надавати підтримку, тим, хто цього потребує.

Духовне управління мусульман України Імам Рустам Алі

Ми позитивно ставимось до вакцинації. У ісламі існує загальне правило: можна робити все, що не шкодить людині та суспільству. Якщо певні заходи стають перепоною для розповсюдження хвороби, тобто, приносять благо, то це дозволено в ісламі.

Важливого значення в умовах пандемії набула постійна взаємодія лідерів українських конфесій у складі Всеукраїнської ради церков та релігійних організацій з органами влади, в тому числі, з Президентом та Прем’єр-міністром України. Розуміння та допомога з боку держави дозволили нам без ускладнень провести наші релігійні свята, уникнувши при цьому зростання захворюваності серед наших вірян. Сподіваємось, що подібний досвід з конструктивної співпраці продовжиться і в майбутньому, оскільки вона довела свою ефективність та доречність.

Матеріали підготовлені на основі виступу спікерів під час Всеукраїнського Форуму «Україна 30: Коронавірус. Виклики та відповіді».

https://youtu.be/1s89ynnyyJg

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
"Тотальна негода накриє кілька областей України, шалена злива затопить вулиці деяких міст": де очікується гроза і дощ
"Страшна хвороба масово заражає дорослих і дітей, інфекція викликає шалену слабкість і біль": біда чекає у цих місцях
"Ніхто в Україні не чекав на таку погоду, несамовита злива заллє конкретні області": суне негода, шалена гроза і дощ
Наближається похолодання: синоптик розповіла скільки ще триватиме пекельна спека
Оголошення
live comments feed...