Росія у ТКГ відмовилася підтримувати пропозицію щодо повернення до режиму тиші на Донбасі з 1 квітня

Росія у ТКГ відмовилася підтримувати пропозицію щодо повернення до режиму тиші на Донбасі з 1 квітня, Георгій Шевчук

Тристороння контактна група сьогодні (31 березня) провела засідання на рівні глав делегацій. Україною було внесено пропозицію про початок на Донбасі з 1 квітня режим припинення вогню. Росія відмовилася підтримувати цю пропозицію.

Як інформує "24", інформація про це з'явилася у телеграмі української делегації у ТКГ.

Засідання ТКГ 31 березня розпочалось із пропозиції глави української делегації Леоніда Кравчука.

Українська сторона пропонувала забезпечити з 1 квітня дотримання повного та всеосяжного збереження режиму припинення вогню, грубе порушення якого Росією нещодавно забрало життя 4 українських військових.

Цю пропозицію підтримали спецпредставник глави ОБСЄ Хайді Ґрау та координатор підгрупи з безпеки глава СММ ОБСЄ посол Халіт Чевік.

Зокрема, Чевік запропонував прийняти спільну узгоджену заяву ТКГ, в якій підтвердити прагнення сторін посилити режим припинення вогню та врятувати життя цивільних та військового персоналу.

Українська делегація наголошує, що 2 з 3 представників ТКГ внесли конкретні пропозиції щодо забезпечення повернення до повного та всеосяжного режиму припинення вогню.

"На жаль, ані пропозиція Леоніда Кравчука, ані представників ОБСЄ не знайшли підтримки зі сторони російської делегації",– йдеться у повідомленні.

Це відбулося, попри відповідні заяви лідерів Німеччини та Франції, в яких вони 30 березня наголосили на необхідності дотримуватися режиму припинення вогню на Донбасі.

Член української делегації Сергій Гармаш в ефірі одного з телеканалів заявив, що Росія свою відмову пояснила тим, вже є угода і навіщо її ще раз підтверджувати.

"Хоча ми всі розуміємо, що перезавантаження потрібне, тому що угода є, а режиму тиші фактично немає",– наголосив Гармаш.

В українській делегації додали, що просування в переговорах з будь-яких питань є проблемним, поки на Донбасі не діє режим тиші. Наступне засідання ТКГ запланували на 14 квітня.

Росія_не_підтримала_пропозицію_про_припинення_вогню ТКГ
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі