• Головна
  • "Чи страшні мутовані штами тим, хто хворів на "старий" коронавірус": науковиця про те, коли закінчиться епідемія
10:07, 5 квітня 2021 р.

"Чи страшні мутовані штами тим, хто хворів на "старий" коронавірус": науковиця про те, коли закінчиться епідемія

"Чи страшні мутовані штами тим, хто хворів на "старий" коронавірус": науковиця про те, коли закінчиться епідемія

Третя хвиля коронавірусу виявилася значно важчою за дві попередніх: в Україні було зафіксовано мутовані штами, які стрімко спричиняють хворобу та завдають відчутної шкоди навіть молодим людям. Проте медики все ж роблять прогнози щодо того, коли епідемія може закінчитися.

Як інформує "Molbuk", вірусологиня, завідувачка відділу респіраторних та інших вірусних інфекцій Інституту епідеміології та інфекційних захворювань ім. Л. В. Громашевського Алла Мироненко заявила, що до літа 2021 року орієнтовно 80% населення України перехворіє на коронавірус, тобто буде отриманий базовий імунітет.Це означає, що надалі просто не буде необхідності в таких жорстких обмежувальних заходах, як карантин і локдаун.

"Безумовно, вакцинація в Україні йде слабо й погано. Однак, з огляду на кількість тих, хто хворіє на коронавірус, імунітет у нас буде отримано природним шляхом", - сказала Мироненко.

За її словами, захворюваність падатиме швидко, тому що в Україні просто закінчиться "горючий матеріал", тобто сприйнятливі до вірусу люди.

"Майже половина населення перехворіла ще в першу хвилю (цей процес був більше розтягнутий у часі), інша половина перехворіє зараз, плюс 20% населення, які від природи не чутливі до вірусу. Базовий імунітет до різних варіантів коронавірусу буде отриманий українцями вже до літа цього року, тому епідемія сама собою припиниться", - підкреслила Мироненко.

Також вона звернула увагу на те, що ті, хто перехворів на "старий" вірус (найперший варіант), британським штамом майже не хворіють.

"Що стосується південноафриканського штаму, який днями був виявлений в Україні, то, згідно з дослідженнями французів, антитіла, які утворилися унаслідок перенесеної хвороби або вакцинації, частково (на 40%) пов'язують південноафриканський штам. Звідси висновок: якщо людина навіть захворіє, то перебіг хвороби не буде важким, і вона не потрапить до лікарні", - підсумувала Мироненко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Коронавірус #закінчення_епідемії #Україна
Оголошення
live comments feed...