В Індії лютує коронавірус-мутант: чи загрожує цей штам українцям (ВІДЕО)

В Індії лютує коронавірус-мутант: чи загрожує цей штам українцям, Дмитро Бондаренко

На ряду з іншими штамами - Індією шириться коронавірус подвійної мутації, який вперше був виявлений в двох штатах наприкінці 2020 року.

Увага світу нині прикута до Індії. Країна б'є всі рекорди зі смертності та поширення коронавірусу. Там набирає обертів COVID-19 подвійної мутації. Так званий "індійський коронавірус" уже зафіксований у 17-ти країнах світу. Україна щотижня досліджує сотні зразків вірусу, аби не пропустити новий штам.

Про те, чому вірус-мутант викликає занепокоєння, йдеться у сюжеті ТСН.

Українка Марина Аркам, яка живе в Індії 20 років, каже країна задихається від коронавірусу і диму погребальних вогнищ. Крематорії працюють цілодобово, однак до них черги. В індійських мегаполісах сотні тіл у білих простирадлах лежать на землі.

"Населення настільки ущільнене, настільки велике, що просто не реально забезпечити всіх. Тому склалася така ситуація, що люди не можуть отримати допомогу і помирають. Тому йде навантаження на крематорії і на кладовища, якщо мусульманські кладовища", - говорить вона.

Під лікарнями черги пацієнтів. Хворі діляться медичним киснем, якого катастрофічно не вистачає. Країні з населенням в мільярд 380 мільйонів стикнулася з шаленим спалахом інфекції. Індія б'є усі світові рекорди і щодо смертності і  щодо розповсюдження коронавірусу. Марина живе в передмісті Делі, і потрапити в мегаполіс зараз неможливо.

На ряду з іншими штамами - Індією шириться коронавірус подвійної мутації, який вперше був виявлений в двох штатах наприкінці 2020 року.

ВООЗ поки не вважає коронавірус з подвійною мутацією загрозливим. Для глобальних висновків замало інформації. Однак в індійському штаті Махараштра, де одна з найскладніших ситуацій, 60% усіх виявлених випадків зараження викликані саме коронавірусом - мутантом.

Насправді мутації - це звичайна поведінка вірусу. Таким чином він намагається вижити. Однак деякі зміни закріплюються і призводять до нових властивостей вірусу. Зокрема в індійському варіанті виявлено - дві мутації на кінчиках шипів, за допомогою яких він проникає у клітину люди. У вчених є підозра, що саме ці зміни допомагають новому штаму легше атакувати людський організм.

В Україні щотижня секвентують 200- 300 зразків віруса з усіх регіонів.

"У нас зараз превалює британський штам. Його геном дозволив вірусу стати більш заразним. Є один випадок південноафриканського штаму, що дозволяє вірусу обманювати імунну систему. Випадків індійського вірусу в Україні наразі не траплялось", - говорить експерт.

Чи захищають існуючі вакцини від індійського варіанту коронавірусу - науковці нині з'ясовують.

"Поки треба цей вірус більше досліджувати, більше секвенувати, дивитися, як він буде себе вести, чи будуть захищати і ті антитіла, які людина отримала після того, як вона перехворіла і вакцинальний імунітет - чи буде захищати, який отриманий різними вакцинами", - зазначають вони.

Зараз вірус з подвійною мутацією виявлений в 20 країнах світу. Про це звітують у США, Німеччині, Британії, Туреччині. І поява цього штаму в Україні лише справа часу.

коронавірус COVID-19 мутант Індія
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі