Чому Благодатний вогонь сходить лише за православним календарем у Велику суботу?

Чому Благодатний вогонь сходить лише за православним календарем у Велику суботу?, Ірина Герман

Благодатний вогонь - одне із найбільших релігійних див, яке прийшло до нас ще з давніх часів. Традиційно, тисячі вірян з різних куточків світу очікують сходження Благодатного вогню в храмі Гробу Господнього у Велику суботу (день напередодні Воскресіння Хрисового). Люди приходять в храм із спеціальними свічками (їх 33 і вони зв'язані в один пучок). Ці свічки символізують 33 роки земного життя Ісуса. 

Цікавим є той факт, що Благодатний вогонь сходить лише за православним календарем і саме у день напередодні Великодня. І хоч дата щороку інша, але ця подія незмінна.

Вважається, що для того, щоб Благодатний вогонь все ж зійшов, служити в цей день в храмі Гробу Господнього має винятково православний Патріарх Святого Града Єрусалима та всієї Палестини. Якщо це робитиме інший Патріарх, сходження Благодатного вогню не буде, принаймні, так було у минулому. 

Патріарх Єрусалиму у булому одязі три рази повинен обійти кувуклію з спеціальною молитвою: "Воскресіння Твоє, Христе Спасе, Ангели співають на Небі..." У руках у нього в цей момент повинні бути 33 свічки для того, щоб прийняти Благодатний вогонь. 

За кілька хвилин після того, як патріарх входить до гроту Гробу Господнього, він виходить із Благодатним вогнем, який у перші хвилини після сходження є настільки м'яким, що зовсім не обпікає шкіру. Вважається, що Благодатний вогонь може горіти рік і згасає лише напередодні свого наступного сходження.

Щоправда існує і багато скептиків, які не вірять у дивовижне походження вогню. Зокрема, відомими є слова вірменського священника Самуїла Агояна: "Бог робить дива, але не на потіху людям, а лише тоді, коли це дійсно потрібно".

вогонь Великдень Воскресіння
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі