"Радянські лекала": в Офісі президента відреагували на скандал довкола вишиванки

"Радянські лекала": в Офісі президента відреагували на скандал довкола вишиванки

В Офісі президента України відреагували на вчорашню дискусію щодо вбрання Володимира Зеленського з нагоди Дня вишиванки.

Як повідомляє OBOZREVATEL, радник глави ОП Михайло Подоляк, коментуючи звинувачення в тому, що сорочка президента схожа на російську косоворотку, а не вишиванку, заявив, що вбрання для Володимира та Олени Зеленських створювалися на основі українських традицій крою.

"Українська культура значно багатша за зашорені і виховані ще за радянськими лекалами уявлення про неї. Українська вишиванка - це не один якийсь образ, не один візерунок, не одна модель. Бувають техніки вишивки, варіанти крою. Це різні регіональні особливості та сучасні їх інтерпретації", - пояснив Подоляк.

"Радянські лекала": в Офісі президента відреагували на скандал довкола вишиванки, фото-1

Він додав, що одяг для Зеленських розробив дизайнер Артем Климчук, який ще вчора, 20 травня, на свої сторінці в Instagram виклав сторіз зі світлиною вишиванки тих часів, яка дуже схожа на вишиванку Зеленського та написав: "Чоловіча вишиванка з Дніпропетровської області кінця XIX – початку XX століття".

"Радянські лекала": в Офісі президента відреагували на скандал довкола вишиванки, фото-2

Климчук додав, що, створюючи вишиванки для президента та першої леді, взяв за основу національний костюм Дніпропетровського регіону, який був дуже популярний в XIX столітті.

"Для сходу України бічний розріз на сорочці був широко поширеним елементом. Він був дуже популярний в XIX столітті, але втратив свою актуальність після всього того, що з нашою країною зробив Радянський Союз. Також ми використовували традиційні орнаменти регіону і характерний виріз на сорочці для жінок квадратної форми. Ми стилізували трохи візерунки, вишили їх хрестиком і ретязем, переосмислили дизайн і осучаснили вишиванку, хоча вона створена за мотивами історичних сорочок, які зберігаються в музеях", - пояснив дизайнер.

вишиванка косоворотка Зеленський
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі
Показувати новий коментар: внизу / вгорі
Я
21 трав. 2021 р., 12:28:47

Вишиванка як вишиванка і доволі скромна.  Не треба тролити Презедента Зеленського, а краще спитайте майданутих чому  в Україна війна і чтму майдануті просрали Крим. Команда Зеленського доволі добре справляеться і з ковідом   і з всім решту.

ЗМІ - зло
21 трав. 2021 р., 12:31:43

Шо - апять рука Кремля? Ковпаки санти-кляуси, то, конешно, ліпше... Як же ви, журналИсти, задовбали!...