"Вони є абсолютно дикими": тернополянин живе у квартирі з жабами та тритонами (ФОТО)

Тернополянин Валентин Дуда утримує в себе вдома амфібій, тритонів і жаб: представники та представниці відразу 10 видів мешкають у його помешканні, це його домашні улюбленці.

"Вони є абсолютно дикими": тернополянин живе у квартирі з жабами та тритонами (ФОТО), фото-1 "Вони є абсолютно дикими": тернополянин живе у квартирі з жабами та тритонами (ФОТО), фото-2 "Вони є абсолютно дикими": тернополянин живе у квартирі з жабами та тритонами (ФОТО), фото-3 "Вони є абсолютно дикими": тернополянин живе у квартирі з жабами та тритонами (ФОТО), фото-4

Як інформує "Сорока", якими "сусідами" є ці тварини у хатніх умовах та як за ними доглядати, особисто розповів Валентин Дуда.

"Якщо говорити про тритонів, то в мене є лише один їх вид – це тритон гребінчастий. Він розповсюджений по всій території України, в тому числі й на Тернопільщині. Жаби в мене є різних видів. Зокрема, такі як ропухи – сіра ропуха і зелена. Також є райка – доволі красива жабка, і землянка", – розповідає Валентин Дуда.

Чоловік каже, окрім амфібій мав раніше й інших незвичних улюбленців, проте з часом зупинився саме на цьому класі тварин.

"Почалося все з того, що мені захотілося завести якусь екзотичну тваринку. Потрапивши в коло однодумців, зрозумів, що вони бувають дуже різні і перші роки я кидався від одних видів до інших. Буквально за 3-4 роки я дійшов висновку, що амфібії найбільш приємні для мене на вигляд. До того ж, мій ритм життя підходить до їхнього", – пояснює Валентин Дуда. – "Інколи я можу бути зайнятий цілими днями і не маю можливості доглядати за ними. Якщо кілька разів поспіль пропустити харчування, та чи інша тварина може захворіти. Амфібія добре переживає цей час, навіть якщо я 3-4 дні не був вдома".

Тернополянин каже, що догляд за амфібіями – специфічний, проте такі улюбленці займають менше часу господаря, ніж ті ж кішки та собаки.

"Догляд за ними є специфічним і майже незатребуваним у фінансовому плані. Він не те, що нескладний, але займає менше часу, ніж догляд за такими тваринами як коти, мишки тощо. В деяких видів тритонів і жаб може бути схожий догляд, але це вже більше залежить від їхнього ритму життя. Одні жаби надають перевагу денному режиму життя, інші – нічному. Часто їх можна згрупувати по догляду", – говорить Валентин. – "В ідеалі амфібіям потрібно кожен день контролювати їхній стан і умови проживання. Але зважаючи на умови життя, хоча б раз у три дні я змінюю їм воду, бо часто земноводні є і водоплавні і такі, що живуть на суші. Раз-двічі в тиждень їх годую".

Тритони і жаби – тварини дикі, тож приручити їх неможливо навіть в хатніх умовах, додає Валентин Дуда.

"В домашніх умовах жаби стараються себе вести так, як і в природних. В той самий момент прокидаються та засинають, хочуть їсти, розмножуються, не зважаючи на те, що кімнатні умови не такі, як на вулиці. До пристосування схильні більш інтелектуально-розвинуті тварини. Вони можуть звикнути жити з людиною і взаємодіяти з нею. Амфібій ніяк не приручити. Вони є абсолютно дикими і навіть в будинку житимуть так, як закладено природою", – розповідає тернополянин.

Людина для них – це щось за межами уяви, додає чоловік.

"Деякі види більш флегматичні. Наприклад ропуха, не буде відскакувати від вас, а просто гляне. Вона не знає, що ви для неї якась загроза і просто не реагує. Якщо говорити про інші види жаб, наприклад, озерна чи ставкова жаба, які зазвичай живуть біля водойм, коли ви пройдете біля берега вони одразу стрибнуть у воду. Так само вони себе ведуть в домашніх умовах: якщо людина опиниться близько біля тераріуму – можуть відскочити. З часом вони звикають і не так сильно лякаються але зазвичай, такі вони і є. Деякі види більше реагують на людей, деякі – менше. Тритони на відміну від жаб не вміють стрибати. Вони повзають, як ящірки, тому дещо повільні і більш флегматичні. Тобто, можуть відповзти від людини але так, щоб вони тікали, а ви за ними бігли – це неможливо для них фізично", – розповідає Валентин Дуда.

Валентин Дуда тритони жаби Тернопіль
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі