"Вперше за всю історію": аномальна "поведінка" озер помічена у 50-кілометровій печері на Тернопільщині (ФОТО)

"Вперше за всю історію": аномальна "поведінка" озер помічена у 50-кілометровій печері на Тернопільщині (ФОТО)

Cпелеолог і знаний мандрівник Борис Гора доклав значних зусиль, аби показати громадськості єдине джерело води у печері Млинки, яка знаходиться на Тернопільщині. Джерело міститься на глибині 35 метрів прямісінько у центральному секторі печери. Це невеличке озерце, назва якого Трійця.

Як інформують "Тернополяни", колись у Млинках було два місця з підземними ґрунтовими водами. Приблизно рік тому вода в одному з них зникла. Чому так сталося журналістам розповів провідник та інструктор "Турклубу Тернопіль" Віталій Прохоров.

"Рівень вод в печерах Поділля завжди коливається. До кінця причин не з'ясовано. В печері Озерна, зокрема, виділяють 22 річний цикл коливання води – 11 років вода іде на підйом та 11 на спад. В Млинках схожа ситуація, правда води там значно менше. В Млинках є два місця з підземними ґрунтовими водами, так звані озерця Яйце і Трійця. Близько року тому рівень води в печері впав на стільки, що вода в Яйці зникла. Це вперше за всю історію спостережень", – говорить Віталій Прохоров.

Однак передбачається, що вода у другому озерці здатна відновитися.

"Це не означає, що вода зникла назавжди. Проблема зменшення рівня ґрунтових вод прослідковується не тільки в Млинках, але й у всьому Подністров'ї. На це впливає багато факторів: посухи, не виключений і антропогенний вплив. Але це не означає, що вода пропала там назавжди, найімовірніше в майбутньому вона таки з'явиться в Яйці", – додав гід.

Млинки – четверта в Україні та 67-ма у світі за довжиною печера. Знаходиться у селі Залісся Чортківського району. Її лабіринти сягають 50-ти кілометрів.

Відкрили печеру випадково у 1960-тих роках. 

Озера печера Тернопільщина зміни прісна вода
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі