• Головна
  • У Тернополі команду картингістів виживають з власного приміщення
11:02, 26 травня 2021 р.

У Тернополі команду картингістів виживають з власного приміщення

Функціонування Тернопільського обласного комунального центру науково-технічної творчості школярів та учнівської молоді – під загрозою.

Через відсутність електроенергії та води вихованці закладу змушені пропустити низку рейтингових обласних та всеукраїнських змагань.

Проблеми у роботі центру почалися понад рік тому – з моменту передачі установи на баланс КУТОР «Тернопільська обласна дитячо-юнацька спортивна школа з літніх видів спорту».

– Центр науково-технічної творчості школярів та учнівської молоді, що біля картингової траси у парку «Топільче», був у належному стані, бо ми й власними силами, й зусиллями батьків відремонтували майстерню, привели в порядок кабінети, облаштували роздягальну та тренерську. Та минулого літа усе пішло шкереберть – нашу установу передали на баланс Тернопільської обласної дитячо-юнацької спортивної школи з літніх видів спорту. І почалося… «Ви будете займатися у такі години…», «У суботу заняття не проводьте»… Зрештою ще й вимкнули електроенергію. Як з’ясувалося, за несплату. Відповідно, немає ні світла, ні води. А тепер нам натякають, щоб з 1 червня вибиралися з приміщення. Все зводиться до того, що невдовзі ми можемо перестати існувати, – розповідає Тернополянам керівник гуртка з картингу Тернопільського обласного комунального центру науково-технічної творчості школярів та учнівської молоді Юрій Петько.

Відтак, вихованці картингового гуртка позбулися можливості взяти участь в обласних змаганнях. Через проблеми із приміщенням у Тернополі також може не відбутися один з етапів всеукраїнських змагань з картингу серед учнівської молоді, який є дуже важливим та рейтинговим серед пілотів. Саме на цих змаганнях юні тернопільські картингісти завжди представляли найбільшу команду в Україні – 18-20 спортсменів.

Вихованці картингового гуртка – дуже перспективні. Кожен з них приносить перемоги у спільну скарбничку, завдяки чому команда виборює перші місця. Саме тому дуже важливо зберегти центр науково-технічної творчості школярів та учнівської молоді у Тернополі, каже Юрій Петько.

– Наш центр знаходиться не за містом, а саме в місті. Він має хорошу технічну трасу для підготовки спортсменів, кордодром, де можна запускати кордові моделі, а ще у нас на благодійних засадах працює чемпіон світу. На автотрасі моделювання можна проводити змагання обласного й всеукраїнського рівнів. Цей комплекс – унікальний у плані розташування та комплектації. Такого немає ніде. Наприклад, київський картодром «Чайка» розташований за містом. Щоб дістатися туди з Києва, потрібно приблизно 1,5 години, а тут все на місці. Надважливе завдання зараз – зберегти нашу установу. Звісно, аби відновити усі технічні напрямки, які були раніше, потрібно багато капіталовкладень. Але ми просимо хоча б повернути все так, як було до передання нашого центру на баланс школи з літніх видів спорту, – наголошує Юрій Петько.

Чимало гуртків через відсутність електроенергії перейшли на дистанційне навчання, каже завідувач спортивно-технічного відділу центру науково-технічної творчості школярів та учнівської молоді Валерій Посвятовський.

– Ми намагалися придумувати якісь допоміжні варіанти, аби хоч змогти увімкнути комп’ютер у кабінеті, але навчальні лабораторії залишилися повністю без світла. Відповідно, працювати неможливо. Хто міг проводити заняття без електроенергії – проводив, хто ні – перейшов на дистанційне навчання, – зазначає Валерій Посвятовський. – Взявши на утримування наш центр, дитячо-юнацька спортивна школа з літніх видів спорту повинна була передбачити фінансування на електрозабезпечення, але не зробила цього. Питання ніяк не вирішують. Погода не сприяє тому, щоб ми займалися на вулиці. Заради того, щоб 5-6 працівників школи з літніх видів спорту сиділи у трьох кабінетах на першому поверсі, усю нашу установу передали на їхній баланс. Складається враження, що нас просто хочуть «вижити».

Директор Тернопільського обласного комунального центру науково-технічної творчості школярів та учнівської молоді Йосиф Кохан наголошує, у цій ситуації він – безсилий, адже не є балансоутримувачем установи.

– Як, наприклад, провести змагання з картингу, якщо треба увімкнути електрику, інтернет, має працювати секретаріат, потрібно друкувати грамоти? Спортивна школа з літніх видів спорту наш центр «добиває». А директор каже, що в нього завершується контракт і йому байдуже на приміщення, – обурюється Йосиф Кохан. – Немає світла, води, аварійний дах та вікна. Ну як в таких умовах можна проводити навчання?! При цьому, ніяк вплинути на ситуацію я не можу, бо не є балансоутримувачем.

До слова, у Тернопільському обласному комунальному центрі науково-технічної творчості школярів та учнівської молоді діє відділ інформатики, науки і техніки; спортивно-технічний відділ; організаційно-масовий відділ; методичний відділ. У центрі функціонує майже три десятки гуртків, серед яких: Фотоаматори, Технічне моделювання, Початкове технічне моделювання, Робототехніка, Ерудит, Театр краси, Журналістика, Моделювання іграшок-сувенірів, Спортивна радіопеленгація, Радіоелектронне конструювання, Авіамоделювання, Картинг, Автомоделювання, Автомоделювання «Юний автомобіліст», Судномоделювання, Конструювання повітряних зміїв та інші.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопіль #картинг #техніки #юнаки #навчання #приміщення
Оголошення
live comments feed...