Куплять і так: в Україні продукти коштують дорожче, ніж у Європі

Куплять і так: в Україні продукти коштують дорожче, ніж у Європі

Деякі українські товари вже наздогнали і навіть перегнали в ціні європейські. Одним із таких продуктів є молоко. В Україні літр пастеризованого молока коштує в районі 30 грн, тоді як у Польщі, Угорщині та Португалії його вартість значно нижче і коливається від 18 до 25,3 грн.

Про це йдеться в матеріалі видання "Вести". Заступник голови правління асоціації "Укрмолпром" Зінаїда Карпенко пояснює, що справа в тому, що українська молочна сировина коштує дорожче, ніж в Європі. "В результаті з Польщі, Угорщини, Нідерландів останнім часом імпортується велика кількість молочних продуктів", – говорить експерт.

Ще одна група товарів, яка обходиться жителям інших країн дешевше, ніж українцям, – це м'ясо. Зокрема, свинина і яловичина.

За словами голови Асоціації постачальників торговельних мереж, економіста Олексія Дорошенка, на це впливає імпорт. "М'ясо ми імпортуємо. Свинину, наприклад, в обсязі 50%. Але що стосується м'яса, то така різниця в ціні не завжди однакова. Якщо ви подивитеся ціну м'яса десь через місяць, то вона, можливо, буде в Україні трохи нижче. Тобто тут все динамічно ", – зазначив фахівець.

Дорошенко стверджує, що більшість продуктів щоденного вживання в Україні вже коштують дорожче, ніж в ЄС. "Я маю на увазі середні по доступності категорії продуктів. Якщо розглядати високу цінову категорію, то найчастіше вона в Європі буде все-таки дорожче", – додав він.

Якщо ж говорити про овочі, то вони, як правило, дешевше в країнах ЄС на 5-10%. Факторів, чому так відбувається, досить багато. "Це і дорожнеча кредитів, і оподаткування, і агродотаціі, які в ЄС становлять понад 70 млрд євро на рік. Крім того, в силу відсутності конкуренції виробники можуть встановлювати ціну, яку захочуть. Куплять і так", – сказав Дорошенко.

продукти ціни ЄС Польща
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі