• Головна
  • "Крах моральності": у сусідній області депутати вимагають повернути школярам християнську етику
19:27, 30 липня 2021 р.

"Крах моральності": у сусідній області депутати вимагають повернути школярам християнську етику

Депутати Івано-Франківської міської ради закликали прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та міністра освіти Сергія Шкарлета повернути в шкільну програму християнську етику.

На думку депутатів, саме відсутність цього предмету, на думку депутатів, "може сприяти втраті незалежності України". За відповідне звернення до Шмигаля та Шкарлета на позачерговій сесії у п’ятницю, 30 липня, проголосувало 30 депутатів з 36 присутніх.

Як інформує "ZAHID", у зверненні івано-франківських депутатів йдеться, що вони занепокоєні тим, що Міносвіти не включило до переліку навчальних програм для шкіл предметів морально-духовного спрямування. На їх думку, це може сприяти втраті незалежності.

"Ми, депутати Івано-Франківської міської ради, висловлюємо своє занепокоєння з того приводу, що Міністерство освіти і науки не включило в перелік навчальних програм для закладів загальної середньої освіти програмами морально-духовного спрямування, натомість включено предмети прогендерного спрямування, які несуть загрозу моральності учнів, суперечать сімейним цінностям та загрожують інституту сім’ї", – зазначено у зверненні.

Також у зверненні депутати нагадали, що в Івано-Франківській міській територіальній громаді курс "Основи християнської етики" викладається з 1992 року.

"За тридцять років Незалежності України створено систему викладання курсу, проводиться виховна, позашкільна робота, обладнано навчальні кабінети, оформлено каплички, які є духовними осередками життя наших шкіл...Щоб не втратити незалежність, збудувати міцну державу, зберегти святий обов’язок перед минулими поколіннями українців, які залишили нам у спадок любов до України, просимо Вас стати на захист духовних цінностей", – йдеться в документі.

Додамо, що 19 липня міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків оприлюднив на своїй сторінці пост у якому також закидав міносвіти невключення предмету християнської етики до шкільної програми.

"До програми Нової української школи для учнів 5 – 9 класів не потрапила жодна з програм морально-духовного спрямування. При тому, що програми "Основи християнської етики", "Біблійна історія та християнська етика" та "Християнська етика в українській культурі" успішно пройшли комісію з етики та курсів морально-духовного спрямування. Я вважаю, що вивчення християнської етики потрібне та завжди актуальне! Це частина нашої культури! Мою думку поділяє Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради і готує лист до Міністерства освіти та науки з проханням доповнити список та включити до нього Християнську етику", – написав міський голова.

У березні 2021 року міністр освіти Сергій Шкарлет прокоментував дискусію щодо повернення у шкільну програму предмету "Основи християнської етики". За його словами цей предмет не може бути обов’язковим для вивчення.

"Саме навчальний заклад ухвалює рішення щодо включення до освітньої програми одного з предметів, наприклад, "Етика", "Культура добросусідства" або іншого курсу морального спрямування. Або вивчення відповідних питань в рамках інтегрованих курсів, наприклад, "Здоров’я, безпека та добробут", – зазначив Шкарлет.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Християнська #етика #школи #депутати
Останні новини
ТОП новини
"ТЦК мобілізує 100 000 чоловіків з цієї групи, бронювання не отримає ніхто з таких людей": повістки та відстрочка
Карпатський мольфар розповів про своє видіння і те, коли закінчиться війна в Україні
"Тотальна негода повертається в області України, навіжена злива заллє цілі міста": очікується небачена гроза, вітер і дощ
"В Україну сунуть несамовита негода і могутня гроза, небачена злива затопить вулиці міст": ніхто не чекав на такий дощ
Оголошення
live comments feed...