• Головна
  • "Бразильський серіал": зникла сім'я заборгувала валютникам 500 тисяч доларів
11:32, 12 серпня 2021 р.

"Бразильський серіал": зникла сім'я заборгувала валютникам 500 тисяч доларів

"Бразильський серіал": зникла сім'я заборгувала валютникам 500 тисяч доларів

Підприємець із Вінниці Анатолій Л. стверджує, що він і його колеги постраждали від шахрайських дій 34-річного Володимира Казьміна – глави зниклої на Житомирській трасі сім'ї. За твердженням валютника, Казьмін зайняв у 11 людей близько 500 тисяч доларів, а після того, як його знайшли, знову зник разом із рідними.

У поліції неофіційно називають цю справу "бразильським серіалом": мовляв, пристрасті тут вирують неабиякі, та й поворот "сюжету" небувалий. Про це пише Оглядач.

Анатолій Л. оформлений як ФОП, займається обміном валют у Вінниці – там і познайомився з Володимиром. Розповідає, що з чоловіком працювали два роки на "довірчих відносинах" – як давно заведено в цьому середовищі.

Буває, що валютник не може самостійно провести операцію, тоді він звертається до колег. Наприклад, якщо йдеться про велику суму, а в нього не вистачає коштів. У цьому випадку допомагають інші колеги: займають відсутню суму в гривні, доларах, євро тощо.

За словами Анатолія, напередодні зникнення Володимир Казьмін "перехопив" 70 тисяч доларів, які обіцяв повернути наступного дня. Але вранці жоден із його телефонів не відповідав, зв'язок був відсутній. Не вийшло додзвонитися і його дружині.

Почали розпитувати колег по бізнесу, і виявилося, що Казьмін у когось взяв у борг 20 тисяч доларів, у когось 30 і так далі: "Всього ми знайшли 11 людей, приблизна сума боргу Володимира за нашим підрахунком щонайменше пів мільйона доларів".

Коли ошукані валютники поїхали додому до родини Казьміних за 10 кілометрів від Вінниці, то всередині побачили порожні стіни.

"Бразильський серіал": зникла сім'я заборгувала валютникам 500 тисяч доларів, фото-1

Після цього Анатолій звернувся до поліції.

"Там мені сказали, що це не шахрайство, а заяву приймуть як "звернення громадян". Ну як не шахрайство? Адже в будинку було порожньо.

Спонтанно таке, звичайно, не робиться – це була продумана втеча", – переконаний підприємець.

По суті, вінницькі правоохоронці не побачили складу злочину – "всього лише" цивільно-правові відносини. Тобто суперечки потрібно вирішувати в суді, а розшукувати за такою заявою Казьміна ніхто не збирався.

Анатолій каже, що тоді довелося знайти дочку дружини Володимира і вже вона написала заяву про зникнення: вітчима, мами і маленького братика. Тоді все закрутилося – поліція оголосила сім'ю в розшук.

"Бразильський серіал": зникла сім'я заборгувала валютникам 500 тисяч доларів, фото-2

Однак коли Володимира з дружиною і дитиною знайшли в Закарпатській області, то, за словами Анатолія, відпустили – оскільки кримінальне провадження щодо шахрайства відкрито не було.

Далі – більше: Казьмін із близькими знову зникли. Кредитори своїми силами знайшли їх у Луцьку. Постукали в двері, де зупинилася сім'я, і запросили чоловіка вийти обговорити ситуацію та що робити. За цей час, розповідає Анатолій, двічі приїжджав патруль. "Перевіряли наші документи, говорили, що ми заважаємо людям спати. Але ми поводилися культурно, ввічливо. В результаті Володимир усе ж вирішив вийти до нас", – розповів валютник.

Спілкування записувалося на відео, частину якого вдалося подивитися журналісту. На ньому Володимир Казьмін зізнається, що брав гроші в борг, ось тільки не говорить, як збирається повертати велику суму.

А потім, за словами вінницького підприємця, Казьмін написав заяву в поліцію, що йому... погрожували вбивством. Зараз, каже Анатолій, Володимир із родиною ... знову зникли. Виходить, уже втретє.

За даними OBOZREVATEL, кримінальне провадження щодо шахрайства (ст. 190 КК України) дійсно ще не відкрито, але "питання вирішується".

"Володимир може потрапити за ґрати, якщо буде доведено, що в нього був умисел кинути людей на велику суму", – розповіли правоохоронці.

За їхніми словами, зникнення сім'ї, розшук зниклих, яким займалося пів країни, і нові обставини все більше нагадують бразильський серіал. Ось тільки кіно часто закінчується хепіендом, що в нашому випадку навряд чи можливо. На сьогодні на руках у вінницьких поліцейських уже є п'ять заяв від потерпілих.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Казьмін #валютник #борг
Оголошення
live comments feed...