• Головна
  • Сьогодні – Наталії, чого не можна робити в цей день
08:32, 8 вересня 2021 р.

Сьогодні – Наталії, чого не можна робити в цей день

Сьогодні – Наталії, чого не можна робити в цей день

8 вересня християни відзначають церковне свято священномучеників Адріана і Наталії. У народному календарі дата отримала назву Наталія-вівсяниця. У цей день збирали урожай вівса і шанували цю культуру. З вівсяної муки готували хліб, млинці, вівсяний кисіль. Вівсяну кашу давали дітям і коням, пише УНІАН.

8 вересня проводять різні обряди. У цю дату заведено готувати страви з толокна для гарного врожаю в наступному році. У будинок заносили останній сніп зібраного вівса і ставили в кутку під іконою. Святій Наталії моляться про подружнє щастя і сімейне благополуччя.

У цей день в будинку потрібно поставити в глечик з водою гілочку горобини з ягодами. Вважається, що такий оберіг захистить будинок від біди і хвороб.

Як Адріан і Наталія стали мучениками

Молоді люди були подружньою парою, шлюб їх тривав всього один рік. Жили при імператорі Максиміліані, який часто влаштовував гоніння на християн. Через доноси тоді заарештували кілька віруючих і привели в судову палату. Адріан був начальником і запитав, чому християни вірять у свого Бога. Православні відповіли, що йому ніколи не зрозуміти цього. Тоді Адріан попросив, щоб його забрали разом з іншими людьми, так як він теж християнин.

Наталія, дружина його, зраділа, коли дізналася про це, так як теж була християнкою. Цар просив Адріана напоумитися, але той відмовлявся. Тоді його разом з іншими мучениками довго катували, але всі вони стійко винесли страждання заради Христа. Наталія на пам'ять забрала собі руку чоловіка і довго зберігала її.

Пізніше втекла до Візантії, щоб не виходити заміж за язичника. Одного разу уві сні їй з'явився Адріан і сказав, що скоро вони будуть разом. Того ж дня Наталія померла.

Що не можна робити 8 вересня

У цей день не можна сваритися, інакше не буде щастя.

Не можна здійснювати незаплановані покупки, щоб не було фінансових невдач.

Прикмети погоди 8 вересня

Багато опеньків в лісі – бабине літо буде дуже коротким.

Холодний ранок – до ранньої і морозної зими.

Багато ягід горобини – до похолодання.

Рідкісні білі хмари на небі обіцяють холод і ясну погоду.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Наталії #іменини
live comments feed...