• Головна
  • Додатково доведеться платити за опалення всім: у Тернополі змінили правила теплопостачання
10:01, 13 жовтня
1

Додатково доведеться платити за опалення всім: у Тернополі змінили правила теплопостачання

Додатково доведеться платити за опалення всім: у Тернополі змінили правила теплопостачання

Навіть власникам індивідуального опалення доведеться додатково платити за тепло. В залежності від того, скільки поверхів має будинок, плата буде різною. Чим більше поверхів, тим меншою.

КП «Тернопільміськтеплокомуненерго» повідомляє Споживачів, що в зв’язку з введенням в дію з 1 жовтня 2021 року постанов Кабінету Міністрів України №1022 та №1023 від 08 вересня 2021 року, які прийняті на виконання вимог Закону України «Про житлово-комунальні послуги» 9 листопада 2017 року N2189-VIII, Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» від 09 червня 2018 р. № 2119-VIII, виникла необхідність переходу на нову систему взаємовідносин, що виникатимуть у процесі надання та споживання комунальних послуг. 

Встановлюється, зокрема, порядок розподілу між співвласниками багатоквартирного будинку обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг.

.

На схемі: ВКО – вузол комерційного обліку (будинковий лічильник), ВРО – вузол розподільчого обліку (квартирний лічильник), ІТП – індивідуальний тепловий пункт.

Порядок такого розподілу визначено:

У мерії звертають увагу, що відповідно до законодавства, обсяг теплової енергії, витраченої на опалення місць загального користування (далі – МЗК) та допоміжних приміщень будівлі, а також на забезпечення функціонування внутрішньобудинкових систем опалення та гарячого водопостачання, розподіляється також на власників (співвласників) приміщень, обладнаних індивідуальними системами опалення та/або гарячого водопостачання.

243245209-844341256229153-4627647713869779318-n-12_10_2021.png

243245209-844341256229153-4627647713869779318-n-12_10_2021.png

Відповідно до розділу ІІІ Методики обсяг теплової енергії, витрачений на опалення МЗК та допоміжних приміщень будівлі, визначається як частка від загального обсягу споживання теплової енергії на опалення будівлі та складає: одноповерхова будівля - 20 %; двоповерхова - 18 %; триповерхова - 16 %; чотириповерхова - 14 %; п'ятиповерхова - 12 %; шестиповерхова та вище - 10 %.

Обсяги теплової енергії, витраченої на забезпечення функціонування внутрішньобудинкових систем опалення та ГВП, визначаються окремо для системи опалення та системи ГВП (розділ V Методики).

Обсяг теплової енергії, витраченої на забезпечення функціонування внутрішньобудинкової системи опалення, складається із загального, що розподіляється між усіма приміщеннями та індивідуального, що додатково розподіляється на неопалюване приміщення або приміщення з індивідуальним опаленням, через яке прокладені транзитні трубопроводи внутрішньо-будинкової системи опалення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#опалення #плата #тепло #зміна правил

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
Вася
13 жовтня, 14:31
Вмене сусід якимось чином зробив дозвіл і встановив індивідуальне опалення. Фішка в тому що з двох сторін у нього стіни теплі бо квартири гріються централізованим опаленням. Все б нічого якби за одною дефілядою він гордо не вихвалявся, що опалення включає тільки коли вже мороз мінус 5 градусів. А це логічно внутрішні стіни йому сосіди гріють плюс через квартиру йдуть три труби з гарячою водою і вони буцімто ізольовані поролоном якимось мають бути. Ладно питання не про те , а про лічильник тепла. Тепер в таких змішаних будинках реально люди з централізованим опаленням будуть платити гроші за ось таких сусідів, які будуть красти тепло з твоїх стін і труб які йдуть до твого помешкання через його квартиру. Чому досі не врегульовано питання крадіжки тепла такими от співмешканцями. Квартиру йому гріють з усіх сторін і зверху і знизу плюс щей труби йдуть через житло. А платити за гігакалорії тепла мають люди які непорушували законодавство плативши взятки за такі от проекти і дозвола. Чому немає закону який би змусив їх вернутись на централізоване опалення, або забовязав всіх змішаних перейти на індивілуальне. Це справедливо якщо сосід платить зимою тільки за газ 400 гривень (інфа з застолья дефіляди), а я цілу зиму платив 1900 за опалення і ще 200 за газ щоб їсти варити. І цей сосід в очі мені регоче і обзиває лохом бо він тра.. систему і мене. Чесно ще одна дискусія і хтось буде в лікарні, а хтось в тюрмі. Навіщо влада створює такі от побутові конфлікти?
Останні новини
Оголошення
live comments feed...