• Головна
  • Сертифікація транспортних засобів в Україні, навіщо тут проходити цю процедуру?
Новини компаній
15:30, 13 жовтня

Сертифікація транспортних засобів в Україні, навіщо тут проходити цю процедуру?

Новини компаній
Сертифікація транспортних засобів в Україні, навіщо тут проходити цю процедуру?, фото-1

Нещодавно в квітні місяці 2021 року Міністерство Інфраструктури опублікувало законопроект в якому йдеться мова про безпечну експлуатацію транспортних засобів, що рухаються на колесах. Згаданий законопроект розроблявся на основі Угоди підписаної із Євросоюзом.

Згідно із актом наголошується що в умовах сучасності надзвичайно важливо приймати відповідні міри направлені на відновлення проходження такої процедури як обов'язковий технічний огляд. Свого часу його скасували оскільки у зазначеній сфері спостерігався підвищений рівень корупції.

Сертифікація транспортних засобів в Україні, навіщо тут проходити цю процедуру?, фото-2

Сама по собі ідея повернення процедури обов'язково проходження ТО має на меті значне зниження кількості смертельних випадків на дорогах країни в результаті ДТП. Додатково варто відзначити й те, що ідея передбачає підвищення на всіх дорогах країни безпеки, а також зниження кількості шкідливих для оточуючого середовища викидів, що виділяються в атмосферу.

Сертифікація транспортних засобів. Що це за процедура така?

Обов'язкова процедура, завдячуючи якій власник авто, ввезеного в Україну з-за кордону, має право на керування транспортним засобом називається сертифікацією авто. Сертифікація авто – важлива процедура після проходження якої власник має на руках спеціальний документ, який називається «Сертифікат відповідності на автомобіль».

Сертифікація транспортних засобів в Україні, навіщо тут проходити цю процедуру?, фото-3

Оскільки автотранспортні засоби сьогодні вважаються об'єктом небезпеки, причому підвищеної, відповідно вони можуть завдавати шкоди не лише здоров'ю людей, але і їх життю. Ось чому так важливо не ігнорувати процедури сертифікації. Крім того, слід пам’ятати, що транспортні засоби – джерело забруднення навколишнього середовища. На основі цих двох причин і було прийнято необхідність проходження процедури сертифікації, що відповідно потрібна для факту підтвердження відповідності авто рівню спеціальних екологічних норм Євро.

Говорячи більш простими словами хочемо відзначити, що завдячуючи отриманню такого документу автовласник може підтвердити факт того, що його автомобіль експлуатується на дорогах України цілком безпечно. Не приймати участь у сертифікації автомобілів не вийде оскільки вся процедура з оцінки загального стану автомобіля та оцінки його технічних характеристик за вимогами є обов'язковою. Все чітко прописано та закріплено на законодавчому рівні України.

Сертифікація транспортних засобів в Україні, навіщо тут проходити цю процедуру?, фото-4

Звернувшись до кого саме можна пройти сертифікацію авто?

В наш час процедура сертифікації автотранспортних засобів була успішно покладена на спеціальні випробувальні лабораторії, що мають відповідну акредитацію. Для прикладу в Україні сьогодні працює компанія Центр Авто, котра має тут свою власну мережу лабораторій. Основною спеціалізацією цієї компанії являється сертифікації автомобільних транспортних засобів у відповідно до вимог чинного в Україні законодавства.

До слова, багато хто з автовласників сьогодні чомусь впевнений, що сертифікація можлива лише на папері. Але одразу спішимо вас попередити про те, що відповідно до нових правил в обов'язковому порядку буде вимагатися проведення відео фіксування. В противному разі без такого роду діагностики відповідність можливою не буде. Раптом транспортний засіб не пройшов огляду, факт невідповідності – те, що він отримає.

Сертифікація транспортних засобів в Україні, навіщо тут проходити цю процедуру?, фото-5

Якщо ж автомобіль успішно пройшов сертифікацію, спеціалісти створять відповідний протокол з обов'язковим вказанням цього факту. Для тих, хто ігноруватиме процедуру сертифікації транспортних засобів, завчасно передбачено штрафні санкції в розмірі 1700 грн. Для того аби вас не спіткали неприємні наслідки, радимо все ж вчасно проходити техогляд. Таким чином ви збережете не лише свої кошти, але й сили, нерви та час.

Контакти:

Адреса:

  • м. Тернопіль, вул. Галицька, 38
  • м. Тернопіль, вул. Микулинецька, 31

Пошта: [email protected]

Телефони:

  • 098 500 5252
  • 093 500 5252
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Останні новини
Оголошення
live comments feed...