• Головна
  • Однією з найболючіших проблем Тернопільщини залишається високий рівень безпліддя
11:30, 29 травня 2013 р.

Однією з найболючіших проблем Тернопільщини залишається високий рівень безпліддя

Минулого тижня в Україні і області зокрема відбувся Тиждень планування сім'ї. Збереження репродуктивного здоров'я нації сьогодні є проблемою номер один на загальнодержавному рівні і потребує комплексного вирішення.

У цьому є два головні аспекти - інформаційний (формування в свідомості українців переконань про необхідність ведення здорового способу життя і планування сім'ї) та медичний (створення сучасних перинатальних центрів, в яких кожна жінка могла би безпечно реалізувати свою репродуктивну функцію).

З цього приводу директор обласного департаменту охорони здоров'я Руслан Мостовий провів прес-конференцію.

"Сьогодні в області в медичній мережі робиться все можливе, аби допомога породіллям була надана вчасно і якісно. Нещодавно наші гінекологи-акушери пройшли атестацію із запобігання смертності матерів і дітей. Окрім того, всі працівники перинатальних центрів у рамках акції "Нове життя" відвідали курси з підвищення кваліфікації. Перед нами гостро стоїть завдання пропагування партнерських пологів, під час яких жінка перебуває в сприятливих психологічних умовах. В нашій області показник таких пологів зріс до 75% і всі вони відбуваються природним шляхом", - розповів директор департаменту.

Він також поінформував про те, на якій стадії перебувають ремонтні роботи у перинатальному центрі, пише ТВ.

"Уже 15 мільйонів гривень освоїли на проведення реконструкції. На 12 мільйонів гривень було закуплено медичне обладнання. Для завершення усіх робіт потрібно ще 10,5 мільйона гривень, а загальний бюджет проекту становить 37,5 мільйона гривень. Із цієї суми 25,5 мільйона гривень вартує реконструкція приміщення. Відповідно потрібна підтримка з боку держави і області, аби довести розпочату справу до завершення", - наголосив Руслан Мостовий.

За словами очільника департменту охорони здоров'я, медичне обладнання, яке вже придбали для перинатального центру, не простоює, а ухвалено рішення про його використання. Головне завдання цього підрозділу облдержадміністрації - завершити реконструкцію до кінця цього року.

Під час прес-конференції йщлося і про позитивні показики, які спостерігаються упродовж останнього року. Наприклад, народжуваність в нашому краї продовжує зростати. Так, минулого року в Тернопіллі народилося 12202 малюки, що на 238 більше, порівняно із 2011 роком. На думку фахівців, це стало можливим завдяки програмам з підтримки сімей.

Обласний позаштатний репродуктолог Павло Кашуба зазначив, що завдяки активній роботі центрів із планування сім'ї знизився рівень переривання вагітності.

"Діяльність таких центрів започатковано з 1 липня 1997 року. Головна причина їхнього відкриття полягала у тому, що явище переривання вагітності дійшло свого піку. У Тернопільській області, де налічувалося 1067000 населення, зроблено 10000 переривань вагітності, 90 відсотків з яких відбувалося за бажанням жінки. У 2012 році таких переривань зроблено лише 2120, з яких 38,8 відсотка не пов'язані із бажанням жінки - завмерлі вагітності, мимовільні викидні та інші. У минулому році не було жодного випадку переривання вагітності у підлітків до 14 році, а до 16 років - лише 4 випадки по області. Це вже свідчить про позитивну тенденцію. Усі пари, які звертаються до нас, можуть отримати не тільки консультативну, а й повноцінну медичну допомогу. Досі найболючішою проблемою залишається високий рівень безпліддя. Критичним вважається показник 15 відсотків, у нас він становить 17 відсотків. Наша служба робить усе можливе, аби такі сім'ї могли отримати радість батьківства", - додав Павло Кашуба.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...