• Головна
  • Переведення годинника все ближче: як тернополянам без помилок перейти на зимовий час?
10:07, 23 жовтня
1

Переведення годинника все ближче: як тернополянам без помилок перейти на зимовий час?

Переведення годинника все ближче: як тернополянам без помилок перейти на зимовий час?

Переведення годинника на зимовий час 2021 року в Україні відбудеться о 04:00 останньої неділі жовтня – в ніч із 30 на 31 жовтня. Стрілки потрібно буде перевести на одну годину назад.

Як інформує "Obozrevatel", переведення годинника двічі на рік здійснюється відповідно до постанови Кабінету міністрів № 509 від 13 травня 1996 року "Про порядок обчислення часу на території України". Причому вперше в нашій країні перевели годинник ще в часи СРСР (у квітні 1981 року), з метою економії електроенергії.

Переведення годинника на зимовий час 2021 року в Україні відбудеться в ніч із 30 на 31 жовтня

В останні роки багато держав відмовилися від такої практики, оскільки переведення стрілок, за даними науковців, порушує біологічні ритми людини, підвищуючи ризик серцево-судинних та імунних захворювань. Спроби скасувати сезонне переведення годинників були й в Україні.

Зокрема, 20 вересня 2011 депутати Верховної Ради ухвалили постанову N 3755-VI "Про зміну порядку обчислення часу на території України", згідно з якою країна мала перейти на постійний літній час (часовий пояс UTC +3).

31 жовтня стрілки потрібно буде перевести на одну годину назад

Проте через негативну реакцію на таку ініціативу з боку громадськості 18 жовтня 2011 року народні обранці визнали зазначену постанову такою, що втратила силу.

А 3 березня 2021 року депутати Верховної Ради підтримали законопроєкт N 4201 про скасування сезонного переведення годинника і встановлення постійного "зимового" часу. Його ініціатор, віцеспікер Ради Руслан Стефанчук посилався на дослідження науковців про шкоду маніпуляцій із часом.

Переведення стрілок, за даними вчених, порушує біологічні ритми людини

Проте в підсумку парламенту не вдалося скасувати перехід на літній час – 19 березня депутати провалили голосування законопроєкту в другому читанні. Документ було направлено на доопрацювання в комітет.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Переведення #годинника #зимовий #час

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
Юлия.
25 жовтня, 11:41
Я против переведенния чясов,ето приносит елементарное проблемы со здоровьем,а правительство как на ето смотрит.
Останні новини
Оголошення
live comments feed...