Як у Тернополі проходить реконструкція фонтану “Каскад” (фото)

Одна з окрас Тернополя нещодавно зазнала реконструкції, яка змінила вигляд фонтану докорінно. Та пройшло не так багато років (реконструкцію здійснили у 2008 році), як елементи фонтану почали кришитися та відпадати. 

Архітектор Едуард Гронський, який керував будівництвом повоєнного Тернополя, у тоді брав участь у відкритті оновленого фонтана ”Каскад”. У  народі водограй називають ”Сльози Гронського”. Однак сам арітектор замовчує історію створення назви, кажучи, що це надто сумна та особиста сторінка його життя. Гронський спроектував фонтан на початку 1970-х, при цьому за радянських часів його звинувачували за надто авангардні віяння в цьому проекті.  До слова, відомий архітектор, творець післявоєнного Тернополя Едуард Гронський пішов у небуття 20 серпня 2011 року.

Нещодавно у місті взялися за реконструкцію водограю, у якого повністю зруйнувалась несуча конструкція одної із секцій нижніх конструкцій комплексу басейнів фонтану. У 2008 році ремонт фонтану обійшовся місту у 300 тисяч гривень, а цьогоріч “потягне” не менеше 400 тисяч гривень, пише like

fontan-1

 

fontan-2

 

fontan-3

 

fontan-4

 

fontan-5

 

fontan-6

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі