Війна за квадратні метри: у Тернополі медики стали безхатченками

Суперечлива ситуація виникла з приміщеннями одразу двох гуртожитків. Один з них знаходиться у центрі міста за адресою вул. Федьковича, 14 , інший – на вул. Симоненка, 1.

Тернопільська мерія переконана, що перша будівля не придатна для проживання людей, тому запропонувала її мешканцям альтернативу – три кімнати 5-кімнатної «комуналки» на «Алясці».  У медиків третьої лікарні, які проживають у гуртожитку в центрі міста, свій погляд на ситуацію. По-перше, вони не погоджуються виселятися. Мовляв, у них є достатньо документів, які підтверджують статус будівлі та їх право на проживання у ній. По-друге, людей бентежить дивне сусідство у «комуналці», адже, за даними підприємства, на балансі якого знаходиться гуртожиток на Симоненка, 1, у запропонованому їм помешканні вже зареєстровано троє осіб. 

Ситуація навколо гуртожитку на вул. Федьковича, 14 має заплутану передісторію. Його мешканці – медики третьої лікарні заселилися туди понад 20 років тому, - пише Номер один. Мова йде про п’ять сімей, які зараз тісняться у кількох десятках метрів. Кімнати люди отримали за роботу на будівництві третьої лікарні. Медики навіть не ставали у чергу на житло, оскільки їм, як вони стверджують, уже пообіцяли квадратні метри. В 2001 році частину приміщення було надано в оренду приватній структурі, а мешканці змушені були підселятися один до одного. У тексті договору з фірмою зазначено, що будівля не належить до житлового фонду міста. Воно й не дивно, адже коли було укладено договір оренди, існувала заборона «сусідства» комерційних структур та звичайних жителів. Згодом усі документи, що стосуються даного будинку, зникли, в тому числі й ордери про вселення. Після оприлюднення закону «Про приватизацію житла в гуртожитках» працівники лікарні №3 вирішили підняти питання щодо оформлення права власності на кімнати в будинку, однак їм у приватизації було відмовлено. Основна причина – у людей на руках не було підтверджуючих документів про їхнє заселення. З іншого боку – орендарі досі не залишали приміщень.

Зрештою мерії таки вдалося звільнити гуртожиток від приватної структури – через суд. Під час судових перипетій навколо будинку та бюрократичної переписки з мешканцями мерія засумнівалася у статусі будинку, адже в документах договору оренди воно визначене як нежитлове. Аргументом не стали навіть численні квитанції про оплату за утримання(!) гуртожитку. Одна за одною гуртожиток обстежували комісії, які сперечалися на тему придатності будівлі. З кожною наступною люди сподівалися, що вона таки поставить крапку у даному питанні, але… З одного боку, в міській раді обіцяли повне сприяння у вирішенні справи, з іншого – жодних зрушень не було. Людям обіцяли знайти рівноцінне житло, однак… Зрештою медики зрозуміли, що чекати допомоги їм немає від кого, і звернулися до суду.

– Ми виграли суд першої інстанції в Тернополі. Потім мерія подала апеляцію, але ми виграли суд й у Львові. Зараз міська рада подала касацію у Вищий адміністративний суд України (м. Київ), – стверджує мешканка гуртожиткуЛюдмила Куркаш.

За її словами, зі сторони чиновників не було жодної спроби розпочати переговори щодо надання сім’ям рівноцінного житла.

Чи є правда в документах?

Згодом у суді з контексту розмови судді та представників мерії під час слухання тернополяни зрозуміли, що орган місцевого самоврядування підготував варіант рівноцінного обміну. І дійсно, згідно з документами, сім’ям запропонували кімнати у квартирі комунального типу за адресою вул. Симоненка 1/7. Мова йде про три кімнати 5-кімнатної квартири площею 10,1; 9,7 та 11,8 кв. м.

– Ані з лікарні, ані з міської ради нам не надходило жодних повідомлень щодо альтернативного помешкання. На суді почули про це вперше, – переконує Людмила Куркаш.

На сьогодні приміщення, які орендувало ТОВ «Ілла», закриті та опломбовані. На прохання працівників лікарні надати їм кімнати, у яких вони раніше проживали і які зараз пустують, відповідь від головного лікаря лікувального закладу так і не надійшла.

А далі ще цікавіше. Звісно ж, людям стало цікаво, у які помешкання їх планують переселити, і вирішили навідатись за вказаною адресою. Там їх чекала несподіванка. На порозі квартири працівників лікарні зустріли старенькі бабусі, які уже по два десятки років проживають у цих кімнатах. Вони теж були здивовані звісткою про, так би мовити, квартирантів. Тоді медики звернулися до балансоутримувача з проханням надати інформацію щодо статусу та реєстрації у даній квартирі мешканців.

– Під час судового засідання у Тернополі зі сторони виконавчого комітету Тернопільської міської ради запропонована так звана мирова угода стосовно переселення у 5-кімнатну квартиру за адресою вул. Симоненка 1, кв. 7, – пояснює юрист Валерій Репіленко, котрий представляє інтереси мешканців гуртожитку у суді. – На офіційний запит приватне підприємство «Вікторія-М», на балансі якого знаходиться будинок, надало відповідь, що дана квартира має статус житла для соціально незахищених верств населення. Кімнати у даній квартирі закріплені за  жінками похилого віку (1922, 1925, 1928 років народження). Інше питання щодо вирішення даного спору є статус приміщення за адресою вул. Федьковича 14. Міська рада доводить, що даний будинок не є гуртожитком, хоча в усіх квитанціях про сплату рахунків та паспортах з  місця реєстрації його статус визначено саме таким чином. На сьогодні доказовою базою для підтвердження статусу будинку є довідка «Міського бюро технічної інвентаризації» на ім’я Олега Соколовського (екс-начальника управління ЖКГ ТМР – авт.) щодо наявності інвентарних справ за переліком адрес, серед яких «вул. Федьковича, 14, 2-поверховий, загальна площа 387,2 кв. м, інвентарна справа виготовлена 17.03.1992 р., гуртожиток зареєстровано за Тернопільською міською радою». Довідка видана за підписом директора бюро О. Гнатюка 02.04.2010 р., тобто у період діяльності попередньої міськради. Однак даного факту нинішня каденція Тернопільської міської ради сьогодні не визнає.

Слід звернути увагу на ст. 47 Конституції України, наголошує юрист, яка чітко визначає, що кожен має право на житло. Держава створює всі умови, за яких кожен має право викупити, придбати або приватизувати помешкання. У 2009 році було винесено закон прямої дії «Про реалізацію житлових прав мешканців гуртожитків» відповідно до якого мешканці, які проживають у гуртожитках на законних підставах понад 5 років, мають право на приватизацію житла. Однак жителям гуртожитку на вул. Федьковича, 14 у приватизації відмовлено.

Виселити чи відремонтувати?

Мерія переконана, що гуртожиток не придатний для проживання, тому що не відповідає санітарним та пожежним нормам. Натомість, коли у суді представників мерії запитали, чи орган місцевого самоврядування намагався відремонтувати будівлю, то представники Феміди схвальної відповіді не отримали. То що легше: виселити людей чи підлатати приміщення? Щодо кімнат за адресою Симоненка1, кв. 7, то представник мерії у суді зазначив, що у нього немає інформації щодо реєстрації за даними квартирами мешканців, тому сім’ям було запропоновано саме це житло.

Наразі видано ухвалу Вищого адміністративного суду України про прийняття касаційної скарги від виконавчого комітету міської ради. У результаті, витребовуються матеріали справи суду першої інстанції – Тернопільського міськрайонного суду. Після вивчення матеріалів буде винесена ухвала про час і дату судового засідання. Прогнозувати ситуацію щодо подальшого розгляду справи юристи не беруться. Процес може затягнутися на роки. З однієї сторони, це для працівників лікарні плюс, адже у них ще жевріє надія знайти достатньо доказів і аргументів та виграти справу. З іншого – мінус, позаяк немає гіршого, ніж щодня просинатися з думкою, що сьогодні ти можеш залишитися без даху над головою.

КОМЕНТАР

Юридичний відділ Тернопільської міської ради:

– За даними технічного обстеження й оцінки технічного стану будівлі на вул. Федьковича, 14 щодо можливої подальшої експлуатації, проведеною Державним науково-дослідним та проектно-вишукувальним інститутом «НДІПРОЕКТРЕКОНСТРУКЦІЯ», встановлено, що на даний час ця будівля не відповідає вимогам гуртожитку згідно з державними будівельними нормами, протипожежними та санітарно-гігієнічними нормами. Невідповідність будівлі підтверджується також листами Тернопільської міської СЕС та міського відділу управління Держтехногенбезпеки у Тернопільській області. Таким чином, рішенням Тернопільського міськвиконкому від 05.07.2012 р. «Про передачу на баланс будівлі за адресою вул. Федьковича, 14» вирішено надати даній будівлі статус нежитлової з передачею на баланс управління комунального майна. А також вжити заходів  щодо переселення громадян, які там проживають, у кімнати гуртожитків комунальної власності міста. У грудні 2012 року Тернопільським міськрайонним судом у справі за адміністративним позовом мешканців гуртожитку до Тернопільської міської ради про скасування  цього рішення виконавчого комітету прийнято постанову, якою позов задоволено. Ухвалою Львівського апеляційного  адміністративного суду апеляційна скарга Тернопільської міської ради залишена без задоволення, а вищезгадана постанова  – без змін. Листом від 25.10.2012 р. виконавчим комітетом було надано пропозицію по врегулюванню спору, за якою позивачам у справі запропоновано для проживання приміщення 5-кімнатної комунальної квартири (гуртожитку) за адресою вул. Симоненка, 1/7. Як станом на момент подання даної пропозиції, так і на сьогодні зареєстрованих осіб, які б проживали в даних трьох кімнатах, зареєстровано не було та немає (зареєстрованими є дві особи у решту двох кімнатах).

Окрім того, 15 травня ц.р. Вищим адміністративним судом України відкрито касаційне провадження за касаційною скаргою Тернопільської міської ради про скасування постанови Тернопільського міськрайонного суду та ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду.

fedkov09

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
Більше п’яти сотень безпритульник собак. Так ще у травні вперше зооактивісти підрахували безпритульних тварин на вулицях Тернополя. На сьогодні у місті вже обрали іншу організацію продовжить займатися регулюванням чисельності безпритульних собак. Та що потрібно, аби покращити ситуцію з вуличними чотирилапими – більше у сюжеті тв4.
Суспільство
Враховувались бали ЗНО з урахуванням загальної кількості складених тестів випускниками кожної школи. Найкращим учбовим закладом за результатами ЗНО-2019 став Львівський фізико-математичний ліцей-інтернат при Львівському національному університеті імені Івана Франка. Рейтинг склав освітній ресурс Освіта.ua. На другому місці київський ліцей "Інтелект". На третьому – Природничо-науковий ліцей №145 Печерського р-ну м. Києва.  Зазначимо, школи у рейтингу ранжов...
Суспільство
Арки з ілюмінацією на вулиці Сагайдачного становлять небезпеку для перехожих. В цьому переконаний Igor Prisyazhnyuk. Він виклав у соцмережі фото арки зблизька. На них видно, що конструкція помалу вкривається іржею. "Шукаю однодумців, щоб прибрати цю гидоту і потенційну небезпеку для людей з центру файного міста...", - написав чоловік. Ініціативу підтримало чимало жителів міста.  "Це дуже гарна думка. Вдень взагалі виглядає лишнім", - вважає Natalie Sahayda...
Суспільство
13 липня 2019 року голова молодіжної комісії Тернопільської єпархії Московського патріархату о.Андрій Кінашевський спільно із своїм зятем батюшкою о.Василем Марко організували поїздку для молодих прихожан Кременеччини в Російську Федерацію з метою «обміну досвідом між братніми народами», пише ЗЗ. В число візитерів було включено сина керівника відділу безпеки Тернопільської єпархії Московського Патріархату та активну молодь з проросійськими поглядами. Виїзд...
Пригоди
Щойно у Тернополі позашляхових збив дівчину поблизу зупинки на вул. Мазепи. Вона отримала важкі травми і стікає кров'ю.  Про це сайту Тернополя 0352.ua повідомив наш читач.  Очевидці повідомляють, що позашляховик  залишився на місті аварії. Зараз очікують на приїзд швидкої та поліції. Деталі - згодом.
Суспільство
Повідомляємо, що у зв’язку із ремонтними роботами, буде тимчасово припинено електропостачання в окремих житлових будинках Тернополя. А саме: 21.08.2019р. з 09.00 год. до 13:00 год. за адресами: вул. братів Бойчуків, 3, 5, вул. Київська, 16. 21.08.2019р. з 09.00 год. до 12:30 год. за адресами: вул. Я. Стецька, вул. Стрімка, вул. Острозького, 47, Шпитальна, 9А, 20-31. 21.08.2019р. з 13.00 год. до 14:30 год. за адресами: вул. Камінна, вул. М. Грушевського, 2.
Суспільство
Гастрономічний фестиваль, виступи відомих гуртів та спортивні змагання. Тернопіль готується до святкування Дня Незалежності та Дня міста. У міській раді кажуть: святкові дійства триватимуть з 23 по 26 серпня.  Розповідає Т1. Тернопіль готується до святкування. Як і кожного року, у місті підготувати чимало розваг та заходів для мешканців та гостей. Начальник управління культури і мистецтв міськради Олександр Смик розповідає, святкові заходи триватимуть з 23...
Суспільство
У середу, 21 серпня, в Україні буде гаряче. У деяких регіонах температура досягатиме позначки +35 градусів. Пишуть Тернополяни. Про це повідомила у Facebook український синоптик Наталка Діденко. "Середа в Україні буде гарячою. 21-го серпня максимальна температура повітря становитиме +28+30 градусів, на Півдні, Сході та у більшості центральних областей +30+34,подекуди до +35 градусів. У Карпатах +21+24 градуси", – йдеться у дописі. За прогнозом синоптика, 2...
Пригоди
Маленька дитина серйозно постраждала притиснувши палець до металевої брами. Пише Тернопільська липа. В Підгаєцьку центральну районну клінічну лікарню з діагнозом «Амплутація фаланги великого пальця правої кисті» було терміново шпиталізовано маленького жителя села Волиця. Дитина (2015 року народження) отримала травми вдома, притиснувши палець до металевої брами.
Новини по темі
Хто займатиметься регулюванням чисельності безпритульних собак у Тернополі? (відео)
Які тернопільські навчальні заклади потрапили у ТОП найкращих шкіл України?
"Ідея взагалі класна, тільки реалізована "дубово": тернополяни пропонують демонтувати "гидоту" в центрі міста (ФОТО)
Жителі Тернопільщини разом з представниками самопроголошеної «ЛНР» та окупованого Криму стали учасниками російського проекту
Які вулиці і будинки у Тернополі залишаться без електропостачання?
Тернопіль готується до грандіозного святкування: що підготували для жителів та гостей міста? (ВІДЕО)
"Середа в Україні буде гарячою", – синоптик розповіла якої погоди чекати тернополянам завтра
"Ми в садку були 4 дні, і 2 з них мою дитину губили": на що нарікають батьки тернопільських дошкільнят
З 1 вересня тернополяни можуть пропонувати проекти на Громадський бюджет - 2020
Підозрюваний у смерті дитини з Тернополя хірург уникав суду завдяки фальшивим лікарняним (ФОТО)