Монтаж проводки у квартирі
Правильний монтаж електричної мережі в квартирі – це не тільки процес установки дротів, розеток та вимикачів, але й чіткий розрахунок номінальних параметрів, проведення всіх робіт з дотриманням вимог та нормативів, дотримання безпеки та раціональне розміщення електричного обладнання.
Основа монтажу електрики в квартирі – складання схеми

Ця задача одна з найважливіших, ніж решта, тому не варто ставитися недбало до цього пункту. Правильно спроектована схема дозволяє кілька важливих завдань:
- дає можливість розрахувати точну кількість матеріалів (дротів, електротехнічної продукції та іншого);
- робить значно простішим монтаж усієї системи електропостачання об’єкту;
- спрощує проведення технічного обслуговування та пошуку несправностей електромережі.
На схемі слід відобразити найбільш детально розміщення:
- Вимикачів. Частіше за все їх встановлюють з правого боку від дверей та на відстані 60 або 150 см від підлоги.
- Розеток. Вони можуть розміщуватись у різних зручних місцях, але не менше ніж за 15 – 20 см від дверних та віконних отворів, а також відступивши від тепло-, газопроводів – 40 см. Щодо їх числа, то на кожні 6 м2 площі прийнято монтувати по одній розетці.
- Приладів для освітлення. Класичні планування розраховані на один великий світильник у центрі стелі. Але ви можете за бажанням зробити додаткові джерела світла (точкові світильники, бра, нічники тощо), передбачивши під них проводку.
- Шляхи прокладки дротів. Вказуючи їх на готовому кресленні, слід пам’ятати, що проводка повинна йти вертикально або горизонтально, ніякі зигзаги не допускаються. Якщо планується укладання дротів усередину стін, слід відступати від перекриттів і прорізів 15 – 20 см.
- Розподільного щитку. Частіше за все, силові шафи монтуються за межами квартири, в загальному коридорі, тому варто починати з цього місця. Але деякі планування розраховані на внутрішнє розміщення щитка, у такому разі завдання трохи спрощується.
- Розподільних коробів. Їх також потрібно відобразити на плані, тому що у них відбуваються всі основні з'єднання кабелів. На кожне відгалуження від основної лінії ставиться коробка, але не більше однієї на кімнату.
Крім того, при складанні проекту-схеми бажано врахувати майбутнє розміщення меблів та предметів інтер'єру. Це зведе до мінімуму використання подовжувачів та дозволить уникнути перекриття розеток громіздкими предметами.
Різновиди монтажу електрики в квартирі
Електричні кабелі можливо монтувати 2-ма способами:
- Відкритим. Це означає, що всі дроти проходитимуть на поверхні стін та перекриттів. Якщо ви вирішите зробити таке проведення у себе в квартирі, то краще використовувати для кріплення пластикові кабель-канали. Представлений варіант привабливий тим, що вимагає менше фізичних та грошових витрат, але він найменш естетичний, тому що всі дроти чудово проглядаються.
- Закритим. У цьому випадку електропроводка вкладається у спеціальні прорізи на стінах та перекриттях або проходить по технологічним отворам бетонних панелей. Для створення заглиблень доведеться штробити стіни спеціальним інструментом. Це більш важке завдання, яке вимагає значних ресурсів, зате ви отримаєте ідеально рівну поверхню без «гірлянд» з дротів.
Професійна допомога з монтажем
Всі процеси з проведення електрики в квартирі можливо виконати і самому, але буде набагато краще, якщо їх проведе кваліфікований електрик у Києві, який знає усі правила прокладання кабелю, а також техніку безпеки. Довірившись справжньому професіоналу, можна не перейматись за справність всієї електросистеми в квартирі та нормальне функціонування освітлення та побутових приборів.
Коментарі