• Головна
  • Ультразвукове дослідження – експертна думка за 15 хвилин
Новини компаній
09:00, 29 грудня 2021 р.

Ультразвукове дослідження – експертна думка за 15 хвилин

Новини компаній

Ультразвукове дослідження (УЗД) – метод діагностики, що найчастіше використовують у різних галузях медицини. З його допомогою можна діагностувати патології у м'яких тканинах, кістках та суглобах. Візуалізація відбувається внаслідок впливу ультразвукових хвиль на зону, що досліджується. Відлуння хвиль перетворюється на електричні імпульси, які відбиваються на монітор.

Перший ультразвуковий апарат було створено у 1949 році у США. До цього ультразвук застосовувався у фізичній терапії та для лікування деяких хвороб, але незабаром і новий діагностичний метод швидко завоював популярність завдяки своїй наочності та безпеці.

На сьогодні УЗД залишається одним із найпопулярніших та прогресивних методів обстеження. Без нього неможливо діагностувати багато серйозних захворювань та функціональних розладів, відстежувати їх динаміку, а значить, і коригувати схему лікування.

Чи безпечно УЗД?

Чи існують побічні ефекти при частому застосуванні УЗД? Про безпеку цього методу найчастіше питають майбутні мами: ця процедура для них уже стала обов'язковою. УЗД для вагітних у Києві можна зробити у будь-якій жіночій консультації.

Попри те, що жодне медичне дослідження не довело будь-якого негативного впливу на плід, оптимальну кількість процедур не рекомендується перевищувати без необхідності. Пренатальне ультразвукове дослідження проводиться один раз на триместр, тобто 3 рази протягом всього терміну вагітності. Це дозволить відстежити стан плода та вчасно виявити відхилення від норми. Додаткові ультразвукові дослідження проводяться лише за медичними показаннями.

Проте офіційно не зафіксовано жодного факту негативного впливу УЗ-апаратури на організм людини.

Нешкідливим вважається ультразвук, гучність якого не перевищує 120 дБ. Сучасні ультразвукові діагностичні апарати застосовують сигнал гучністю нижче 90 дБ. Безпека процедури УЗД на такому устаткуванні гарантована.

У чому користь УЗД?

За допомогою ультразвукової діагностики можна побачити структуру внутрішніх органів, розглянути новоутворення, каміння, сторонні тіла. УЗД дозволяє виміряти розміри органів та ширину судин, діагностувати патологічне збільшення або атрофію органу. Більш сучасна процедура УЗ-діагностики – доплерографія – також дає можливість оцінити стан судин та кровообіг у досліджуваній ділянці, що також важливо для точної діагностики. Всі ці дані можна отримати з ультразвукового діагностичного апарату.

Своєчасна діагностика за допомогою УЗД дозволяє значно знизити смертність від серцево-судинних захворювань, точніше діагностувати сечокам'яну та жовчнокам'яну хворобу (завдяки можливостям сучасного УЗ-обладнання можна розглянути форму та розміри каміння). УЗД грає важливу роль у хірургії – за його допомогою визначають область операції, відстежують процес реабілітації пацієнта після оперативного втручання. Іншими словами, діагностика УЗД прискорила розвиток медичної науки та підвищила якість діагностики та лікування багатьох захворювань.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Омега-Київ

Коментарі

ТОП новини
"Долар несеться за граничну межу, ніхто не чекав на такий курс валют": експерти сказали, чи під загрозою заощадження українців
СБУ викрила 18-річного уродженця Тернополя, який пішов воювати в лавах терористів
"Тотальна гроза хлине на ці області України прямо завтра, потоки води заллють вулиці цих міст": синоптики про погоду
"Мобілізація в Україні посилюється, правила призову переписали": експерти пояснили, кого тепер точно заберуть до армії
Оголошення
live comments feed...