• Головна
  • Смерть на виробництві: як з’ясовують причини нещасних випадків і хто опікується сім’ями травмованих тернополян
16:00, 7 червня 2013 р.

Смерть на виробництві: як з’ясовують причини нещасних випадків і хто опікується сім’ями травмованих тернополян

Кожні п'ять хвилин на виробництві держави гине один працівник, практично через день стаються аварії з груповими нещасними випадками, за десять хвилин одна людина одержує травму.

Острах бере від такої статистики. Не лише структури виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в Тернопільській області, а й різні організації, дотичні до питань охорони і безпеки праці, б'ють тривогу. Адже кожен такий випадок тягне за собою більшу чи меншу втрату здоров'я, а чимало людей стають інвалідами через, здавалось би, дрібниці, яких можна було б уникнути. Пам’ятаємо резонансну ДТП перевізника «ПП Гордій» у січні цьогоріч, коли рейсовий автобус Тернопіль-Червоноград зіштовхнувся з вантажівкою. Загинуло 5 пасажирів, у тому числі і водій автобуса з 31–річним стажем роботи, травмовано 22 осіб, пише газета Свобода.  Спеціалісти відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м. Тернополі не залишили вдову застрахованого загиблого водія – вже виплатили одноразову допомогу сім’ї внаслідок смерті потерпілого, також кошти на поховання. Та ніякі гроші не повернуть їй чоловіка…

Безумовно, у кожному випадку розслідуються причини. Вони так часто повторюються, що можна поділити їх на умовні групи: зношеність устаткування, обладнання, механізмів, власна безвідповідальність, яка виявляється в недотриманні вимог нормативно-правових актів з охорони праці, та вина третіх осіб. А ще не привчений наш роботодавець до відповідальності за безпеку – і промислову, і стосовно охорони праці.

Ще далеко до кінця року, а обласна статистика вже рясніє невтішними повідомленнями: за 4 місяці сталося 33 нещасних випадки на виробництві, при яких потерпіло 35 працівників, у тому числі троє - смертельно. Кожна галузь веде свій відлік осіб, які на робочому місці втратили працездатність. Уже звикли, що на підприємствах з високим рівнем виробничого травматизму трапляються трагічні випадки з працівниками. Та за останні місяці сталося кілька випадків протиправних дій з вини третіх осіб - побиття працівників на роботі. Ще проводиться розслідування побиття охоронця Тернопільського національного економічного університету, директора Лановецького РБК.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
ТОП новини
"ТЦК шукає людей з певними професіями, в жовтні мобілізація торкнеться цих категорій": ці чоловіки підуть служити
"Масштабна і дика злива рине прямо завтра, в області йде несамовитий та потужний дощ": буде різкий холод, вітер і негода
"З 1 жовтня тариф на електроенергію радикально зміниться, українці не чекали цих нововведень": скільки треба платити?
"Чоловіків із цими професіями відправлять у ТЦК, буде колосальна втрата бронювання": повістки, мобілізація з 1 жовтня
Оголошення
live comments feed...