• Головна
  • Листовий прокат: гарячекатаний та холоднокатаний лист
Новини компаній
18:03, 30 грудня 2021 р.

Листовий прокат: гарячекатаний та холоднокатаний лист

Новини компаній

Широке застосування листової сталі сьогодні обумовлено універсальністю  властивостей, формами та розмірами листів. Зокрема активним попитом  листова сталь користується у різних  напрямках промисловості та будівництва. Цей матеріал використовують як сировину для виготовлення інших  видів прокату, в якості заготовки для кріпильних виробів, деталей та механізмів. Листова сталь може бути виготовлена із застосуванням різних  технологій,  від чого залежать її технічні властивості, експлуатаційні характеристики та особливості застосування.

Різновиди листового прокату

Найчастіше у виробництві використовують два види листового металопрокату - холоднокатані й гарячекатані листи та їх модифікації. Зазначимо, що сама виплавка листів відбувається за однаковими технологіями, а осьподальша обробка, зокрема прокатка,маєсуттєві відмінності.

Листовий прокат: гарячекатаний та холоднокатаний лист, фото-1

Гарячекатаний лист

Цей вид металопрокату отримують шляхом прокатки металу та його подальшою термічною обробкою. Г/к лист буває тонколистовий та товстолистовий. Лист з товщиною від 0,4 до 3,9 мм може випускатися в рулонах, а прокат більшої товщини при згинанні можна деформувати, тому він випускається в листах.

За типом сталі г/к сталь може бути високолегованою та низьколегованою. Перший вид відрізняється від другого підвищеною стійкістю до корозії та перепадів температур, більш гладкою поверхнею та стійкістю до механічних пошкоджень.

Сфера застосування: універсальністьгарячокатаних листів підтверджується їх широким застосуванням. Ці матеріали затребувані в авіації, архітектурі, будівництвіта створенні декоративних об'єктів. Листи г/к використовують при зведенні мостів та будівель. Однак гарячекатану сталь рідко використовують як готовий виріб,частіше вона є сировиною для виготовлення конструкційта матеріалів.Високим попитом листовий прокат користується у машинобудуванні, з нього виробляють деталі кузова, верстати, елементи корпусів побутовихпристроїв. Гарячекатані листи легко піддаються зварюванню, тому з них нерідко виробляють збірні конструкціїта об'єкти складноїгеометричноїформи.

Холоднокатаний лист

Цей вид прокату без термічної обробки, виробляється шляхом прокатки сталі на прокатному стані. Завдяки додатковій обробці, поверхня листа виходить більш гладкою.Окрім підвищеної міцності холоднокатана листова сталь має естетичний вигляд,точні розміри та геометричні пропорції.

Сфера застосування:досить часто листи х/к з невеликим вмістом вуглецю, називають автолистами. З них виготовляють автомобільні каркаси та деталі різних механізмів, зокрема двигунів. З холодноїсталі такожможутьвиготовляти матеріал декапір, який є основою для виробництва емальованогопосуду. Після надання форми майбутньоїтари, декапір очищають від окалинта сміття шляхом травлення у кислотнихваннах.

З холоднокатаних листів виробляютьрізні види металопрофілів, зокрема профнастил та металочерепицю. В першу чергу листам надають форму, після чого покриваютьцинковим шаром та полімерами.

Лист гарячекатаний і холоднокатаний: відмінності

Щоб виробити г\к листи, заготовку нагрівають до температури, наближеної до рівня плавлення,після чого вона прокатується між двома валами. Обробка в режимі високих температур значно зменшує міцність сталі, тому зусилля для задання форми та розмірів нижчі у порівнянні із застосуванням технологіїхолодноїпрокатки.Гарячекатані листи зберігають високу пластичність, однак контролювати кінцеві розміри, зокрема товщину матеріалів доволі складно, через наявністьокалини та інших нерівностей поверхні.

При використанні технологіїхолодноїпрокатки, деформування заготовок відбувається при кімнатній температурі. Перед обробкоюматеріал очищають від окалини, використовуючи механічні та хімічні засоби.Завдяки низькотемпературній прокатціна поверхні листа виникає ущільнення кристалічної решітки, що підвищуєміцністьготового продукта,але знижуєйого пластичні властивості. Щоб підвищити пластичність, листи х/к в подальшому можуть піддавати термічній обробці.

Де придбати листовий прокат

«АВ метал груп» - одна з найбільших металоторгових компаній України. Ми пропонуємо своїм клієнтам широкий асортимент листового прокату для використання у різних сферах промисловості. Придбати г/к та х/к листовий прокат можна у металосервісних центрах компанії, розташованих по всій території України. Серед наших підрозділів дванадцять металоцентрів знаходяться у Тернопільській області. Торгові представництва «АВ метал груп» розташовані у Тернополі, Бучачі, Борщові, Бережанах, Гусятині, Козовій, Кременці, Збаражі, Ланівцях, Теребовлі. В Тернополі розташовані одна оптова філія та одна роздрібна торгова точка компанії. У кожному металоцентрі є широкий вибір листового та інших видів прокату.

Запрошуємо Вас відвідати металоцентри «АВ метал груп» у місті Тернопіль, розташовані за адресами: вул. Поліська, 14, та вул. Обїзна, 15. Дізнатися додаткову інформацію щодо розташування представництв «АВ метал груп» або асортименту продукції можна на сайті компанії: https://avmg.ua/та за телефонами контакт-центру 0 800 30 33 70

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

ТОП новини
"Тотальна гроза хлине на ці області України прямо завтра, потоки води заллють вулиці цих міст": синоптики про погоду
"Мобілізація в Україні посилюється, правила призову переписали": експерти пояснили, кого тепер точно заберуть до армії
"Долар несеться за граничну межу, ніхто не чекав на такий курс валют": експерти сказали, чи під загрозою заощадження українців
"Дуб, горіх та клен заборонені": українцям більше не можна висаджувати дерева із визначеного списку
Оголошення
live comments feed...