• Головна
  • "Жахливі симптоми вражають людей «цілими компаніями», інфіковані впадають у дивний сон": медики про штам "Омікрон"
20:27, 12 січня 2022 р.

"Жахливі симптоми вражають людей «цілими компаніями», інфіковані впадають у дивний сон": медики про штам "Омікрон"

"Жахливі симптоми вражають людей «цілими компаніями», інфіковані впадають у дивний сон": медики про штам "Омікрон"

Штам "Омікрон" стрімко поширюється Україною і світом, а медики вже застерігають всіх про жахливу підступність нового варіанту вірусу, серед проявів якого неймовірна заразність та нетипові симптоми, такі як - блювота і стани зиіноно свідомості.

Як інформує "Ukrinform", ВООЗ повідомила, що, за висновками вчених, у найближчі 6-8 тижнів омікроном буде заражено більше 50 відсотків населення Європи.

Лише упродовж першого тижня січня там зареєстрували понад 7 млн випадків зараження "африканським" штамом коронавірусу. І зараз омікрон рухається на схід Європи – до країн зі значно меншим рівнем вакцинації населення. Отже і наслідки там очікуються більш серйозні.

Доцент кафедри фтизіатрії і пульмонології Івано-Франківського національного медичного університету Олександр Варунків  розповідає:

"Особисто я спостерігаю таку ситуацію: після новорічних корпоративів і святкувань кількість хворих різко зросла. Хворіють "цілими компаніями", всі, хто разом святкували, і що найгірше – значно зросла кількість тих, хто хворіє повторно і хто вакцинований. Мій прогноз: у ближчі три тижні нас "накриє", тим більше, що повернуться з канікул учні та студенти".

"Очевидно, що нас невдовзі накриє хвилею омікрону, і це може стати катастрофою. Крім того, що у нас багато людей невакциновані, питання ще в тому, скільки у нас людей реально вакцинованих, враховуючи "куплені" сертифікати, тому буде рости смертність.

І це треба дуже чітко розмежовувати: ми говоримо не про захист проти вірусу, а захист проти важкого перебігу, а при високому інфекційному числі омікрону інфіковані люди (з легким перебігом) продовжують контактувати з іншими і сприяють блискавичному поширенню інфекції",- підкреслює доктор біологічних наук, професор кафедри гістології, цитології та ембріології Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького, редактор журналу Frontiers in Immunology Ростислав Білий.


Сімейний лікар Марина Краснікова за нашим проханням нагадала найважливіші рекомендації, які можуть стати у нагоді тим, хто буде "легко" хворіти вдома.

"По-перше – питний режим. Це має бути зазвичай півтора-два літри води на день, але якщо людина не має супутніх патологій, наприклад, проблем з нирками або серцем", – підкреслює лікар. -"Пити воду потрібно часто, скажімо, кожної години, але дрібними порціями. Вода має бути кімнатної температури або тепла. І – бажано не газована і без усіляких домішок. Морси-соки – це, за бажанням, окремо.

По-друге. Якщо немає апетиту, примушувати себе не потрібно, але в такому випадку до води треба додати цукру або з’їсти щось солодке. Загалом їжа має бути легкозасвоювана – фрукти-овочі, варена, а не смажена. Нежирні сорти м’яса та риби. В раціоні має бути все: білки, жири, вуглеводи. Можливо, трохи більше – вуглеводів, бо від них організм швидше отримує енергію. Насправді, харчування під час захворювання не повинно відрізнятися від звичайного здорового харчування.

По-третє. Якщо ви правильно харчуєтеся, жодних вітамінів додатково вживати не потрібно. Окрім вітаміну D, який є базовим профілактичним вітаміном для усіх дорослих, але не на момент захворювання, а – до, підчас і після хвороби. Ніяких цинку, вітаміну С не треба. До речі, його передозування вітаміну С може призвести до захворювання нирок.

Слідкуйте за своїм самопочуттям. Є так звані "червоні прапорці", коли треба викликати швидку або звертатися до лікарів: це раптове погіршення, поява неконтрольованих симптомів, наприклад, лихоманки, яка не піддається корекції або діареї, блювання. Зміни свідомості – якщо, наприклад, людина спить 16 годин підряд. Зміни по тиску і висока глюкоза – якщо є базові захворювання".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Лікарі #штам #Омікрон #загрози #симптоми #особливості
Оголошення
live comments feed...