• Головна
  • "Виявлено людей, що масово заражають штамом "Омікрон", помилка вартує життя": лікарка про підступність хвороби
19:27, 20 січня

"Виявлено людей, що масово заражають штамом "Омікрон", помилка вартує життя": лікарка про підступність хвороби

"Виявлено людей, що масово заражають штамом "Омікрон", помилка вартує життя": лікарка про підступність хвороби

Штам "Омікрон" стрімко поширюється Україною, і його вже не зупинити: причиною такої ситуації можуть бути помилки самих українців, які призводять до швидкого зараження. Лікарі приголомшені тим, як люди поводилися під час зимових свят, повністю ігноруючи приписи медиків. Цілі натовпи збиралися разом, аби потім занедужати. Сам же штам "Омікрон" має одну підступну властивість, яка дозволяє йому передаватися від інфікованих до здорових не лише блискавично, але й повністю неочікувано.

Як інформує "Obozrevatel", штам коронавірусу Омікрон за клінічними ознаками наближається до грипу, і цим у кращий бік відрізняється від попередніх варіантів COVID-19. Однак Омікрон має велику проблему – 40% інфікованих є безсимптомними носіями.

Про це заявила докторка медичних наук, професорка, епідеміологиня Наталія Виноград.

Відповідаючи на запитання, чи еволюціонує коронавірус у бік хвороби на кшталт звичайного сезонного грипу, медикиня визнала, що це так: "Омікрон вже є за всіма клінічними ознаками тим штамом, який би нас більш влаштовував, аніж усі попередні. Це вже є той варіант захворювання. Він буде таким, як грипоподібний або як гострі респіраторні вірусні інфекції".

Водночас Виноград наголосила на суттєвому "мінусі" Омікрону – дуже велику кількість безсимптомних носіїв цього варіанта коронавірусу.

"До 40% інфікованих Омікроном асимптомні. Вони носять цей вірус і всіх довкола заражають", – зауважила вона.

Медикиня спрогнозувала, що протягом поточної хвилі захворюваності частка тяжких випадків буде меншою порівняно з попередніми хвилями. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Штам #Омікрон #симптоми #наслідки
Оголошення
live comments feed...