Ринок на вулиці 15 Квітня знесуть через декілька днів!

Міська рада Тернополя планує знести понад 80 кіосків на ринку, що на вул. Київській - 15 Квітня.

Як повідомили, усі вони встановлені самовільно, а у тернополян немає на тимчасові споруди жодних документів. За словами міського голови Тернополя Сергія Надала, звільнену від стихійної торгівлі ділянку планують виставити на аукціон.

Звільнити земельну ділянку на вул. Київська - 15 Квітня від самовільно встановлених кіосків структури міської ради мали ще кілька тижнів тому. Однак згодом у мерії вирішили дати людям можливість прибрати тимчасові споруди самостійно після того, як вони знайдуть собі альтернативні місця. Приводом для демонтажу став припис муніципальної міліції щодо відсутності документів у підприємців на користування земельними ділянками. Відповідно власники кіосків не вносили плати за користування землею, від чого страждав бюджет міста. За словами начальника відділу земельних ресурсів міської ради Віктора Кібляра, демонтаж здійснюватиметься на підставі припису муніципальної міліції.

- Люди не мають документів. Жодних дозволів на торгівлю профільне управління міської ради не надавало. Підприємці здійснюють свою діяльність безпредметно, - каже Віктор Кібляр. -Дана торгівля виникла стихійно. Підприємці не входять ані в об'єднання, ані в товариство. Договорів з іншими структурами також немає. Ця територія не носить статусу ринку, а ділянка належить до земель міської ради.

Справді, ще декілька років тому ринок на вул. Київській - 15 Квітня займав значно меншу територію. В одній частині ринку знаходиться продовольча група товарів, в іншій - промислова. Також свою продукцію тут реалізовують мешканці навколишніх сіл: продають городину, молочну продукцію, насадження. Однак не весь ринок на даній території є стихійним.

За словами Сергія Надала, несанкціонована торгівля на Київській - 15 Квітня виникла поряд з офіційно зареєстрованим ринком, межі якого значно менші, ніж територія, яку сьогодні займають кіоски.

- Прийнято рішення демонтувати незаконно встановлені кіоски, однак це питання необхідно узгодити з людьми. Інакше це може закінчитись суспільним вибухом, адже за кожним кіоском стоїть робоче місце, а то й два. Відтак більше сотні людей можуть залишитись без роботи, - каже Сергій Надал. - Зараз підшуковуються варіанти переміщення даних кіосків. Демонтаж плануємо проводити не примусовим способом, а із врахуванням можливостей людей. Після цього звільнену земельну ділянку буде виставлено на аукціон.

За словами начальника управління торгівлі, побуту та захисту прав споживачів міськради Василя Хомінця (поки він офіційно не вступив у повноваження заступника мера), складність ситуації полягає в тому, що легкі конструкції знаходиться на комунікаціях водоканалу.

Як повідомили "Номер один" в управлінні торгівлі міськради, офіційний ринок на вул. Київська - 15 Квітня зареєстрований за товариством "Українська торгова компанія". За даними останньої перевірки податкової інспекції структура має укладені з підприємцями 194 договори, з них 70 - договори з найманими працівниками. Під час обстеження у травні податковою виявлено лише одного підприємця, який працював без необхідних для цього договорів. Територія офіційного ринку на вул. Київська - 15 Квітня становить 26 "соток". Термін дії до¬говору з "Українською торговою компанією" закінчується 30.03.2015 року.

За словами головного спеціаліста сектору торгівлі міської ради Тетяни Басюрської, на ринках Тернополя є достатньо вільних місць для торгівлі, зокрема, на ринку "Бесарабка" (близько 100 місць), "Аляска", "Ювілейний", "Привокзальний". Управління торгівлі систематично подає інформацію про кількість вільних місць для здійснення підприємницької діяльності на сайті міської ради і рекомендує громадянам, які здійснюють торгівлю несанкціоновано, узаконити свою діяльність.

Інше питання, чи влаштують людей нові місця, адже на ринку "Київська - 15 Квітня" багато з них працюють роками. Однак чинного законодавства повинні дотримуватися усі, як і платити податки до бюджету. Адже закон у нас ще поки один на всіх... 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі