• Головна
  • Прожени з дому пандемічну втому!
17:30, 28 січня

Прожени з дому пандемічну втому!

Прожени з дому пандемічну втому!

Доки світом поширюються нові штами COVID-19, цілком природно, що деякі люди втомилися вживати заходів безпеки щодо протидії коронавірусу.


Тож що таке пандемічна втома? Пандемічна втома — це природна реакція людей на довготривалу непевність і на зміну звичного способу життя, спричинену пандемією.

Кожна людина реагує на таку ситуацію по-різному. Але є кілька спільних ознак пандемічної втоми:

  • брак мотивації, апатія;
  • зміни у звичках харчування і сну;
  • дратівливість;
  • стрес від виконання звичних справ;
  • труднощі з зосередженістю;
  • почуття безнадійності.

Якщо ви знайшли в себе хоча б декілька з ознак пандемічної втоми, то, як стверджують фахівці, ви та ваші рідні у небезпеці. Якщо піддатися цій втомі, то можна втратити бажання дотримуватися запобіжних заходів, пов’язаних з COVID-19. У свою чергу, це веде до втрати пильності, адже дедалі більше людей прагнуть більше свободи, через що вони наражають на небезпеку себе та інших.

З одного боку, це цілком природно, що деяким людям набридло дотримуватися запобіжних заходів щодо коронавірусу, як-от дезінфекція рук, носіння масок, соціальна дистанція і так далі. Але з іншого, не варто здаватися і наслідувати приклад знеохочених людей. Щоб корисні звички вкорінилися у поведінці, варто прийняти рішення нізащо не послаблювати ці обмеження.

Згадаймо, носіння шолома під час їзди на велосипеді, зупинка на світлофорі та багато інших рятувальних звичок починаються з рішення, що ви хочете зробити щось, аби захистити себе та оточуючих, навіть якщо це принесе певні незручності. Те саме можна сказати щодо миття рук, дотримання фізичної дистанціїтаносіння маски в громадських місцях.

Подолати пандемічну втому вам допоможуть наступні поради:

1. Дотримуйтесь фізичної дистанції, але не уникайте спілкування.

Спілкуйтеся з рідними та друзями через відеозв’язок, по телефону, пишіть їм листи чи текстові повідомлення. Розкажіть їм, що допомагає вам під час пандемії, і запитайте, що допомагає їм. Робіть щось приємне для друзів, і так трохи розбавите сірі будні.

2. Якнайкраще використовуйте теперішні обставини.

Не зосереджуйтесь на тому, чого ви не можете зараз робити. Шукайте нові можливості. Наприклад, займіться тим, до чого у вас раніше не доходили руки.

3. Розплануйте свій час.

Складіть графік, взявши до уваги теперішні обставини. Виділіть конкретний час для виконання шкільних завдань чи роботи, а також для хатніх справ. Не забудьте про своєчасний сон, прогулянки та фізичні вправи.

4. Пристосовуйтеся до пори року.

З наближенням зими, якщо можливо, зробіть перестановку в кімнаті, щоб отримувати більше сонячного світла. Плануйте частіше бувати надворі навіть у холодну погоду. Для цього придбайте теплий зимовий одяг.

5. І далі дотримуйтеся запобіжних заходів.

Регулярно ознайомлюйтеся з вказівками із надійних джерел і дотримуйтеся їх. Нехай вашою потіхою буде упевненість, що ви рятуєте життя іншим, запобігаючи поширенню COVID-19. Шукайте позитивні приклади для наслідування та підбадьорюйте власним прикладом оточуючих людей.

Родина з Тернополя, Пелішко Руслан і Оксана, поділилася своїм досвідом, що допомагає їм успішно долати пандемічну втому. «З відео “Епідемія. Прості поради на складні часи” я зрозумів, наскільки дієвими в боротьбі з пандемією можуть бути елементарні правила гігієни – регулярне миття рук, підтримування чистоти у своєму помешканні – власне те, що потрібно робити завжди і не є обтяжливим чи складним.

Для захисту своїх дітей ми намагаємось з дружиною найперше власним прикладом показувати, як потрібно поводитись під час пандемії. Адже якщо тільки розказувати їм, як робити правильно, а самому мати несерйозне ставлення до проблеми, то це не дасть ніякого ефекту. Тому стараємось дотримуватись карантинних обмежень, запроваджених владою, не критикуємо і не висміюємо таких дій, що дуже поширено сьогодні серед людей. Розуміємо, що від нашої слухняності залежить не тільки наше особисте життя і здоров'я, але й безпека інших людей».

Як бачимо, адаптація до життя під час пандемії можлива. Найголовніше – не опускати руки. Профілактичні заходи необхідні, навіть, якщо ви і ваші рідні вакциновані.

Міцного здоров'я Вам і вашим родинам!

Андрусенко Наталя

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#пандемія #коронавірус #самоізоляція
Оголошення
live comments feed...