• Головна
  • П’ять випадків отруєння грибами, у яких потерпіли 8 людей та одна дитина загинула – статистика на Тернопільщині
19:30, 13 червня 2013 р.

П’ять випадків отруєння грибами, у яких потерпіли 8 людей та одна дитина загинула – статистика на Тернопільщині

Грибників перед початком сезону закликають бути пильними.

В Україні стартував грибний сезон. Прихильників тихого полювання фахівці закликають бути пильними. Серед багатьох видів грибів, що ростуть в нашій області, чимало тих, які можуть маскуватись під їстівні. Лише 3 грами блідої поганки стають смертельною дозою для людини. Минулого року через отруєння грибами на Тернопільщині загинула дитина. Найбільш небезпечні місця для збирання грибного врожаю - лісопосадки поблизу промислових зон. Медики рекомендують бути обережними навіть з тими грибами, які продають у магазинах.

П'ять випадків отруєння грибами,  у яких потерпіли 8 людей та одна дитина загинула, - така статистика 2012 року на Тернопільщині, передає tv4.  Вже й цьогоріч епідеміологи зареєстрували отруєння грибами, -  консервованими.

Ольга Білинська, головний спеціаліст головного управління Держсанепідслужби у Тернопільській області: "Цього року у 13 році в нас вже зареєстровано в січні місяці 2 випадки, сім людей потерпіли, це бережанський район, це отруєння консервованими грибами, опеньками. Можливо якраз такий випадок, що недостатня термічна обробка".

Є золоте правило, каже Ольга Білинська: краще збирати, до прикладу, тільки опеньки і ніякі інші гриби, але бути впевненим у тому, що це справжні, їстівні, а не їх отруйні двійники. Серед багатьох видів грибів, що ростуть в нашій області, чимало тих, що можуть маскуватись під їстівні. Найбільш небезпечні місця грибного врожаю - лісопосадки поблизу промислових зон та доріг.

Ольга Білинська, головний спеціаліст головного управління Держсанепідслужби у Тернопільській області: "Не купляти гриби на стихійних ринках, і вздовж автошляхів. Але якщо наші жителі не зможуть відмовитись від такого тихого полювання, то треба пам"ятати, нетреба збирати старі, перезрілі гриби, або надто молоді в яких ще не сформовані морфологічні ознаки. Чому наголошую на морфологічних ознаках, бо в молодому віці, наприклад, бліда поганка виглядає як сироїжка або глибинка, також не збирати грибів у суху, спекотну погоду".

Якщо є підозра на отруєння грибами, медики радять викликати “швидку” не зволікаючи. До її приїзду слід промити шлунок та випити активоване вугілля, яке вбере отруту з організму.

Ольга Білинська, головний спеціаліст головного управління Держсанепідслужби у Тернопільській області: "Отруєння може настати через 30-60 хвилин. Це нудота, блювота, підвищення температури. Це отруєння від таких звичайних грибів. А що характерне для блідої поганки, отруєння може проявити себе до 3-ох діб. От такий і випадок був в Кременецькому районі, хлопчик їв гриби 8, а звернувся 11 числа. І тому такий момент втрачений".

Фахівці наполегливо радять: категорично заборонено їсти сирі гриби, якщо варити, то кілька разів довести до кипіння, не дозволяти їсти гриби дітям, вагітним та літнім людям.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...