• Головна
  • Які бувають програмні РРО: переваги та недоліки ПРРО
Новини компаній
14:11, 11 лютого 2022 р.

Які бувають програмні РРО: переваги та недоліки ПРРО

Новини компаній

У будь-якому виді бізнесу без спеціального програмного забезпечення не обійтись. Воно допомагає контролювати всі фіскальні операції, а значить, і обіг грошей усередині компанії, уникаючи втрат. З Сheckbox фіскалізація, контроль каси та податкових операцій стануть ще простіше, варто лише пройти процедуру реєстрації на офіційному сайті ПРРО Чекбокс. Кожен клієнт зможе сам обрати варіант використання сервісу.

Які бувають програмні РРО: переваги та недоліки ПРРО, фото-1

Можливі різновиди програмних РРО

У формі №1 ПРРО сьогодні виділяють такі можливі види програмного забезпечення для комп'ютерів, планшетів та інших пристроїв під час автоматизації розрахункових операцій у процесі взаємодії підприємця та клієнта:

  • стаціонарний, представлений у вигляді окремого пристрою-накопичувача, який не можна виносити за межі торгової точки або іншого постійного місця використання;
  • мобільний - переносний компактний пристрій, здатний працювати в будь-якому місці, де є Інтернет;
  • каса самообслуговування – класичні види банкоматів або терміналів iBox;
  • торгівля в інтернеті – інтегровані у програми сайту ПРРО.

Якщо немає бажання купувати та обслуговувати окремі касові апарати, програмний сервіс для контролю фіскальних операцій можна отримати з касою Чекбокс, дотримуючись кількох нескладних етапів реєстрації.

Способи використання програмного РРО

Способи застосування програмного РРО обирають, виходячи з особливостей бізнесу. ПРРО Checkbox можна використовувати:

  • на мобільних пристроях (смартфонах, планшетах) – за допомогою мобільного додатка або в браузері;
  • на стаціонарних комп'ютерах, ноутбуках – з особистого кабінету на порталі Checkbox або за допомогою інтеграції із системами обліку (наприклад, BAS, 1C), спеціалізованими фронт-системами (для ресторанного, готельного бізнесу, клінік, спортклубів тощо).
  • на банківських POS-терміналах.

ПРРО – хороша альтернатива класичним касовим апаратам для інтернет-магазинів. Є ряд готових інтеграцій з популярними CMS, які дозволяють під'єднати касу у два кліки. Checkbox можна налаштувати і в Opencart, що ще більше спрощує процес використання зазначеного програмно-технічного комплексу.

Переваги ПРРО

Як і в комп'ютері або операційній системі, програмне забезпечення, яке виконує функції касових апаратів, має свої переваги та недоліки використання. До списку перших показників підприємці відносять:

  • автоматизацію важливих для роботи функцій (наприклад, складання Z-звіту, автоматичне закриття зміни);
  • відсутність необхідності оформлення книги для розрахункових операцій;
  • можливість автономної роботи у разі відключення інтернету;
  • відсутність угод із центрами сервісного обслуговування (звичайна практика під час використання класичних варіантів РРО);
  • зручність роботи в інтернет-торгівлі за рахунок можливості видачі електронних фіскальних чеків (звичайні РРО здатні видавати лише паперові).

У безкоштовному програмному забезпеченні від ДПС формувати е-чеки при оплаті покупок в Інтернеті банківськими картками поки що неможливо, але незабаром ця незручність має бути усунена.

Можливі недоліки програмного забезпечення

Крім переваг, програмне РРО має кілька недоліків, які іноді стають причиною втрати потенційних клієнтів різних служб. Насамперед це:

  • відсутність великого досвіду використання такого програмного забезпечення;
  • необхідність використання покупцями окремих пристроїв для зчитування електронних чеків та кодів, а якщо вони захочуть зберегти їх собі, доведеться ввести адресу електронної пошти або акаунти месенджерів (при необхідності можна роздрукувати документацію про продаж на принтері, але реєструються всі чеки на сайті ДПС як основного контролюючого органу);
  • нестача комплексних рішень для автоматизації використання програмного забезпечення та інших бухгалтерських програм;
  • прив'язка до Інтернету (без виходу в мережу підприємці можуть проводити операції фіскалізації протягом 36 годин, а в місяць використання РРО не повинно перевищувати 168 годин);
  • необхідність перереєстрації при зміні окремих даних: найменування суб'єкта, його податкового номера, виду господарської одиниці та її адреси (заява для корекції інформації при перереєстрації аналогічна до того, що подається при первинній реєстрації, за винятком позначки «перереєстрація», на його розгляд зазвичай йде не більше кількох днів).

Програмне РРО підходить для використання різними службами та установами, діяльність яких побудована на систематичних розрахункових операціях. З встановленим ПРРО комп'ютер, планшет або навіть смартфон може успішно замінити стандартні касові апарати.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...