• Головна
  • Лікарі назвали ліки, які категорично заборонено поєднувати з алкоголем: це може бути смертельно
21:09, 20 лютого 2022 р.

Лікарі назвали ліки, які категорично заборонено поєднувати з алкоголем: це може бути смертельно

Лікарі назвали ліки, які категорично заборонено поєднувати з алкоголем: це може бути смертельно

Чимало українців легковажно ставляться до прийому ліків. Хтось взагалі займається самолікуванням, а дехто хоч і виконує рекомендації лікаря, але легковажить дотриманням елементарних норм їхнього застосування. Одна із найбільш частих та найбільш небезпечних помилок - це поєднання прийому ліків із вживанням алкоголю.

Часто бувають ситуації, коли під час лікування доводиться приймати участь у святкуваннях, а друзі вмовляють вживати алкоголь, мовляв, це ж лише кілька грам. Але насправді безпечної дози алкоголю не буває! Тим більше, якщо говорити про це у комбінації із ліками.

Алкоголь повністю несумісний з такими антибіотиками: цефамандол, цефоперазон, цефотетан, хлорамфенікол, грізеофульвін, ізоніазид, метронілназол, нітрофурантоїн, сульфаметоксазол, сульфаквазол, лінезолід, доксициклін. Зверніть увагу, що тут наведено саме назву діючої речовини, а не препарату.

Поєднання алкоголю з цими антибіотиками викликає миттєве сп’яніння, нудоту та інші симптоми. І ці ліки, і алкоголь знешкоджують однакові ферменти. Через збільшене навантаження вони не встигають впоратись із завданням знешкодження алкоголю, через що сп’яніння настає швидко і триває довго, а організм переживає надзвичайно сильний стрес. Крім цього, ізоніазид – препарат для лікування туберкульозу — надто токсичний для печінки, тому його поєднання із алкоголем — руйнівне.

Основні групи препаратів, несумісних із алкоголем:

  • Знеболювальні і протизапальні препарати (ібупрофен, ацетилсаліціилова кислота та інші). Можливі виразка шлунка, кровотеча, біль в шлунку, пошкодження печінки.
  • Для серцево-судинних хвороб (зокрема, нітрогліцерин). Вони викликають аритмію чи тахікардію, запаморочення, перепади тиску, втрату свідомості.
  • Діабетичні. Алкоголь у поєднанні із ними дуже сильно понизить рівень цукру в крові. Можливі нудота, головний біль, почервоніння обличчя, перепади тиску і частоти серцевих скорочень.
  • Деякі антидепресанти та інгібітори моноаміно-оксидази — їхнє поєднання із тираміном червоного вина критично підвищує тиск.
  • Антигістамінні препарати. Алкоголь посилює побічні ефекти від них: або сонливість, або падіння тиску і ризик втрати рівноваги.
  • Препарати, що прописують в разі тривожності та епілепсії. Їхнє поєднання із алкоголем призводить до порушення пам’яті, координації, погіршення дихання, запаморочення. Є ризик передозування.
  • Препарати для лікування артриту (наприклад, диклофенак). Можливі виразки, шлункова кровотеча, пошкодження печінки.
  • Антикоагулянти . В залежності від дози, можливі або внутрішні кровотечі, або навпаки, тромбоз.
  • Вітаміни та мінерали, в тому числі із їжі. Алкоголь стає на заваді засвоєння вітамінів В1, В9, В12 та цинку.
  • Ліки для регуляції рівня холестерину (низка статинів та ніацин, вітамін В3). Їхнє поєднання з алкоголем спричиняє пошкодження печінки, свербіж, шлункові кровотечі.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Поради лікарів #Уляна Супрун #ліки #медицина #поради
ТОП новини
"В Україні пенсіонерів чекає сюрприз, пенсія зросте для цих груп літніх українців": збільшення виплат прямо у січні 2025
"Шалений мороз у -10 градусів і холодний дощ накриють Україну, снігопад і негода йдуть в області": суне туман і хмарність
"Оприлюднено тарифи на світло та газ з 1 січня": як зміняться ціни на електроенергію і газ в Україні
"Карколомна аварія на Тернопільщині": п'яний водій спричинив ДТП за участю двох легковиків (ФОТО)
Оголошення
live comments feed...