У Тернополі не дали знести колишній дім розпусти

Старий будинок, який розташований на перетині вулиць Січових Стрільців та Пирогова і в якому донедавна функціонував банк «Фінанси та кредит», вдалося вберегти від знесення.

Як розповів заступник начальника міського управління містобудування та архітектури Данило Чепіль, новий генеральний план передбачав знесення цієї споруди з метою розширення проїжджої частини.

«Але нам вдалося відстояти його в Києві. Це пам’ятка місцевого значення. Багато говорили, що там був дім терпимості. Але старожили стверджують, що дім розпусти був лівіше, де станція юних техніків. А в цьому будинку був інтернат. А загалом у Тернополі за Польщі було багато домів терпимості, при цьому жодного – з офіційною табличкою», – розповів Данило Чепіль.

Він також зазначив, що «червоні лінії» нового генплану визначають ті будинки, які скоро можуть піти під знесення. У центральній частині міста це, зокрема, старі одноповерхові будинки на перетині вулиць Крушельницької та Чехова.

«Червоні лінії визначають межі забудови і територію вулиць. Якщо будинок попав в межі червоної лінії, це означає, що дозволу на перебудови чи добудови ми там вже не надаватимемо. Ці будинки будуть іти на «відмирання». Є деякі будинки, які «червоні лінії» розрізають навпіл», – зазначив фіхівець.

До речі, якщо в межі «червоних ліній» потрапила певна територія, то навіть розмістити білборд там буде вже складно. Замість однієї комісії встановлення рекламної конструкції доведеться погоджувати з ДАІ, всіма дозвільними службами, водоканалом, іншими структурами, чиї комунікації можуть проходити неподалік. Повністю ознайомитися з «червоними лініями» магістральних вулиць в центрі міста можна на сайті мерії.

Донедавна в Тернополі діяли «червоні лінії», затверджені ще у 1981-1983 роках, причому вони були далекими від досконалості.

«За тим планом було дуже багато будинків в межах «червоних ліній» і виглядало, що ми маємо знести майже все», – зізнався Данило Чепіль.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі