• Головна
  • "Тепер уже немає толерантності": тернопільський письменник пропонує чисельний демонтаж пам’ятників у місті
11:02, 22 березня

"Тепер уже немає толерантності": тернопільський письменник пропонує чисельний демонтаж пам’ятників у місті

"Тепер уже немає толерантності": тернопільський письменник пропонує чисельний демонтаж пам’ятників у місті
Перейменувати вулиці Тернополя, які пов’язані з російськими діячами, а також задуматися, чи є місце в нашому місті пам’ятникам російських окупантів та російських діячів, пропонує місцевий письменник Юрій Завадський.
Про це він написав на своїй сторінці в Фейсбуці, зауваживши, що в Ужгороді місцеві жителі уже ініціюють дерусифікацію вулиць і площ міста.
"От я давно про це думав:
У Тернополі стоїть пам'ятник маловідомому російському поетові Олександрові Пушкіну - стояв би собі на фундаменті нашої толерантності, але тепер немає толерантності, то мусить вибачати.
Ага, і мене страшенно нервує меморіал в Старому парку. Погруддя радянських окупантів з дитинства викликали в мене алерґію, не кажучи про чавунну зірку та вічний вогень.
До обговорення зміни назв вулиць: Гагаріна (радянський космонавт), Глінки (російський композитор), Живова (окупант), Карпенка (окупант), Ломоносова (російський вчений), Пушкіна (російський письменник), Танцорова (окупант), Чалдаєва (окупант), Чехова (російський письменник). UPD: Достоєвського.
Ці назви можна назвати іменами видатних людей, які походять із Тернопільщини та залишили в історії помітний слід: Шмуель Юсеф Аґнон, Ігор Ґерета, Зиґмунт Гаупт, Мечислав Кромпець, Майк Мазуркі, Корнель Філіпович, Ярослав Павуляк, Мечислав Яструн...
Не потребують перейменування, а тільки певних уточнень та пояснень: Гоголя (український російськомовний письменник), Рєпіна (український художник, присвоєний росіянами).
Якщо грузинський уряд не схаменеться, або браття із Сакартвело не зроблять революції, потрібно буде поправити назви вулиць: Руставелі, Тбіліська.
А ще подумалося, що треба взяти приклад з Литви і почати Грузію називати Сакартвело. А Росію також можна перейменувати на Московію - не бачу перешкод, щоби затвердити цю назву офіційно", – написав Завадський.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#перейменування #пам’ятники #вулиці #демонтаж
Оголошення
live comments feed...