• Головна
  • Продані заводи, недостатнє фінансування з бюджету – Чортків далі боротиметься за статус міста обласного значення
17:00, 25 червня 2013 р.

Продані заводи, недостатнє фінансування з бюджету – Чортків далі боротиметься за статус міста обласного значення

Як ми повідомляли, проект Постанови про віднесення міста Чортків Тернопільської області до категорії міст обласного значення не знайшов підтримки народних депутатів у сесійній залі Верховної Ради. Боротьба за статус обласного центру продовжується. У ВР депутати зареєстрували ще одну постанову.  

“На даний момент у Верховній Раді від 21 червня зареєстрована ще одна постанова, є ряд депутатів, які зареєстрували постанову. Ми очікуємо, що 3 липня ця постанова буде розглянута на профільному  комітеті і 4 липня можливо вона буде винесена знову в стінах парламенту”, – зазначив співавтор проекту Постанови Верховної Ради України №11428 від 15.11.2012 року про надання Чорткову статусу міста обласного значення, координатор громадського руху «За Тернопільщину!» Руслан Кулик.

Чим важливий статус обласного центру для розвитку Чорткова, розповів  міський голова Чорткова Михайло Вербіцький.  За словами пана Михайла, у різних містах різна кількість населення, закладів, доріг, тобто все те, з чого складається бюджет. Від бюджету залежить розвиток того чи іншого міста, і його не можна врегулювати одинаково для всіх міст, бо кожне місто має свої масштаби.

- У минулому році я зустрівся з міністром фінансів, усі відділи разом зі мною провели облік і з’ясували, що місту Чорткову лише на дитячі заклади не вистачало 5 мільйонів. Підказали, що цю ситуацію можна змінити єдиним шляхом – якщо місто має більше 20 000 населення, робіть містом обласного підпорядкування так, як інші міста зробили, які мають навіть меншу кількість населення. Ми на цей рік дійшли до того, що треба робити Чортків містом обласного значення, - каже Михайло Вербіцький.

“Місто на дотації. Для чого дотацію давати місту, якщо місто може само виживати. Ви йому дайте 85 відсотків прибуткового податку. Сьогодні місто районного значення означає, що кошти ідуть на Київ, на Тернопіль, на Чортківську районну раду і тоді іде по остаточному принципу і що вже залишається – це вже процес виживання”, - зазначив  Михайло Вербіцький.

Якщо громада буде керувати своїми коштами – це значно поліпшіть економічний і соціальній стан у місті і у регіоні загалом, - переконаний пан Михайло. “Цукровий завод, спиртзавод – куди пішло. Мороз іде по шкірі, коли про це говорю. Я ще такого не бачив у світі, щоби, вибачте, нечистоти залишалися в громаді, а гроші йшли до гори  і ми просимо – дайте нам гроші!”, - каже пан Михайло. 

- Від 29.04. по місту Чорткову не йдуть платежі. Хоча кошти міська рада має - додає Михайло Вербіцький. - Такого ще не було, щоб сьогодні мати кошти і ними не можна було б розпоряджатися.

Тамта ҐУҐУШВІЛІ

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
ТОП новини
"З 1 грудня чоловіки з цими професіями тотально втратять бронювання, ТЦК бачать ухилянтів": мобілізація, ЗСУ (ВІДЕО)
"Облили бензином і підпалили": судитимуть двох чоловіків, які знищили автомобіль військового на Тернопільщині (ФОТО)
На заході України є перші руйнівні "прильоти" ракет: на Тернопільщині зафіксовано кілька ракет
"Люта негода і навіжений снігопад хлинуть на цю область, синоптики кажуть про мороз у -12 градусів": пруть дощ і туман
Оголошення
live comments feed...