• Головна
  • "Є робота для спецслужб": що відбувається в одному з сіл Тернопільщини, яке зобов’язали за 3 дні передати на фронт 10 мікроавтобусів?
11:29, 16 травня 2022 р.

"Є робота для спецслужб": що відбувається в одному з сіл Тернопільщини, яке зобов’язали за 3 дні передати на фронт 10 мікроавтобусів?

"Є робота для спецслужб": що відбувається в одному з сіл Тернопільщини, яке зобов’язали за 3 дні передати на фронт 10 мікроавтобусів?

Одне з сіл на Тернопільщині зобов’язали надати автомобілі для потреб фронту.

Про це у Фейсбуці написав львівський журналіст Андрій Дрозда. При цьому чоловік стверджує, що мова йдеться про населений пункт, д масово вирощують овочі і автомобілі люядм потрібні, щоб згодом доставити вирощену продукцію на ринки. Відтак, за даними Дрозди люди вирішили перейняти досвід сусідніх сіл і відкупитися від віськових.

Відтак Дрозда у своєму дописі закликає спецслужби та місцеву владу перевірити, як саме будуть обліковуватися ці кошти і як їх витратять, якщо інформація справді відповідає дійсності.

"Ми знаємо про випадки вилучення автомобілів на користь ЗСУ у нетверезих водіїв чи інших порушників, однак бувають зовсім інші історії. В одному з сіл на Тернопільщині (назву не називаю на прохання мешканців) днями відбулося наступне. Після зустрічі з районним військовим керівництвом голова громади написала селянам, що існує потреба надати вантажні мікроавтобуси на користь ЗСУ. Добровільно ніхто не зголосився, а наступного дня у село приїхав автомобіль з озброєними військовими, які намагалися вручити комусь із мешканців повістки. За словами селян, бланки були порожні і завданням рейду було заохотити людей до передачі автомобілів.

Тоді ж голова громади поширила розпорядження начальника районного територіального центру комплектування та соціального забезпечення Міноборони підполковника Вербіцького, у якому йшлося про “вилучення і поставку вантажних автобусів категорії В, повнопривідних автомобілів та інших АТТ” для потреб ЗСУ. Громада села, де проживає менше 2 тис. осіб має надати 10 таких автомобілів. Пріоритетом є саме вантажні мікроавтобуси. Важливо підкреслити терміни виконання розпорядження. Документ підписано 13 травня, а вилучити 10 авто треба до 9:00 понеділка, 16 травня. Тобто у селян було три неповні доби, щоб виконати розпорядження. Неофіційно ж людей повідомили, що ухилянти отримають повістку.

Громада села, про яке йде мова, займається вирощуванням овочів. Вантажні буси у господарствах - це транспорт для доставки урожаю на міські ринки. Десять бусів це відчутна втрата для них, тому почали шукати інший вихід. Подібні ситуації вже виникали в сусідніх селах і там люди по суті відкупилися - скинулися грошима. Селяни нашого неназваного села теж вирішили так зробити, визначили суму і зараз збирають гроші, щоб завтра вранці домовитися з військовими. З кожного двору, де є вантажний бус, збирають по 7 тис. грн. Власники легковиків здають по три тисячі. А ті, хто не має авто, скидаються з почуття солідарності по тисячі. Здають навіть пенсіонери. У селі близько 500 дворів, а сума данини у 300 тис. грн. виглядає цілком реальною.
Тобто виникає корупційна ситуація. Припускаю, що про отримані гроші військові аж ніяк звітувати не будуть. Селяни ж перелякані, готові відкупитися, щоб не вилучили їхні авто, а їх самих не забрали в армію. Отака невесела історія. Хотів би почути роз’яснення від Військова прокуратура Західного Регіону України, Головна Військова Прокуратура, Тернопільська обласна державна адміністрація, Володимир Труш, Ганна Маляр, чи такий спосіб вилучення автомобілів у громадян не порушує законодавства України. А також чи зафіксовано подібні випадки, коли та чи інша громада по суті відкуповувалася від представників Міністерство оборони України на місцях. Готовий надати опублікований документ без ретуші", – написав Дрозда під опублікованим документом.
"Є робота для спецслужб": що відбувається в одному з сіл Тернопільщини, яке зобов’язали за 3 дні передати на фронт 10 мікроавтобусів?, фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Дрозда #автомобілі #ЗСУ
Оголошення
live comments feed...