• Головна
  • На Тернопільщині одна з громад офіційно запровадила бойкотування російської мови, переселенцям пропонують вчити українську
12:15, 17 травня 2022 р.

На Тернопільщині одна з громад офіційно запровадила бойкотування російської мови, переселенцям пропонують вчити українську

На Тернопільщині одна з громад офіційно запровадила бойкотування російської мови, переселенцям пропонують вчити українську

Обслуговування в усіх закладах Монастириської ОТГ відтепер має здійснюватися виключно українською мовою або мовами країн ЄС, натомість російську тут будуть повністю бойкотувати. Аби переселенці швидше могли освоїтися, їм пропонують навчання української мови.

Відповідне рішення прийняв виконком Монастириської ОТГ. Про нього в Фейсбуці повідомив голова громади Андрій Старух.

"Мова це не лише засіб спілкування, це наш колективний досвід, це наш спосіб бачити світ і це наша зброя. Місцеве самоврядування, в особі депутатського корпусу, старост, виконкому та міського голови як уповноважені представники громадянського суспільства, територіальних громад мають особливу місію з легітимізації та легалізації суспільних настроїв у військовий час. Спільно із ЗСУ, органами державної влади та всіма інституціями української нації ми маємо бити Московських інтервентів по всіх фронтах. В тому числі на тих, де вони (московити/росіяни) окопалися за сприяння ворожої нації українців російської влади, шляхом тиску, політичного терору підкупу чи шантажу.

Тому місцеве самоврядування повинно стояти на захисті української мови як державної, це наша ділянка фронту. Передаю естафету колегам із інших органів місцевого самоврядування. Чайнатаун в Америці чи в будь-якій державі Євросоюзу є генератором та провідником культури китайців у світ, навіть якщо цю китайську культуру генерують громадяни цих країн. Так само із мовою росіян в Україні", – написав Старух під фотокопією прийнятого міськвиконкомом рішення.

Ним зокрема передбачено обслуговувати відвідувачів установ, організацій, закладів харчування тощо українською (державною) мовою та мовами держав Євросоюзу, бойкотувати практики використання, поширення будь-якої інституції росіян на території Монастириської МТГ та за її межами, насамперед мови та імперської концепції історії.

Також документ передбачає допомогу русифікованим вивчати українську мову, чи отримувати послуги на території громади мовами націй Євросоюзу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#мова #рішення #виконком #Монастириська
Оголошення
live comments feed...