• Головна
  • Окупанти знищили єдиний в Україні генетичний банк рослин
18:27, 17 травня 2022 р.

Окупанти знищили єдиний в Україні генетичний банк рослин

Окупанти знищили єдиний в Україні генетичний банк рослин

Росіяни обстріляли Харків, було знищено єдиний в Україні генетичний банк рослин. Там зберігалося понад 160 тисяч сортів та гібридів рослин з усього світу.

Ворог повністю знищив єдиний в Україні Національний центр генетичних ресурсів рослин у Харкові. Росіяни спалили все до тла.

Про це повідомив доктор сільськогосподарських наук, провідний науковий співробітник інституту рослинництва ім. Юр'єва Сергій Авраменко.

Він наголосив, що на території не було військових чи тероборони.

"Це суто наукова установа, яка умисно нищилася, прицільно били саме в те місце, де зберігався банк генетичних ресурсів рослин. Після того, як прийшов «руській мір», як прийшла ця орда «асвабадітєлєй», все перетворилося на суцільний попіл. Десятки тисяч зразків. Це світова колекція. В тому числі сорти, яким сотні років, старовинні, яких уже ми не зможемо відновити. Тут було пекло, алюміній поплавився. Вигоріло все",- ділиться науковець.

Банк пережив німецьку окупацію під час Другої світової. Але не встояв перед божевіллю бункерного діда.

За часів гітлерівської Німеччини, коли в окупації була вся Україна, німці не знищували цієї колекції, а навпаки намагалися зберегти, щось приховати, бо знали, що і їхнім нащадкам це знадобиться.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#генетичний банк #Харків #Росія #злочин #ворог
Оголошення
live comments feed...