• Головна
  • У кого з водіїв можуть забирати авто для потреб ЗСУ: зареєстрований новий законопроєкт
15:26, 20 травня 2022 р.

У кого з водіїв можуть забирати авто для потреб ЗСУ: зареєстрований новий законопроєкт

У кого з водіїв можуть забирати авто для потреб ЗСУ: зареєстрований новий законопроєкт

У Раді хочуть дозволити відбирати автомобілі у п'яних або під дією наркотиків водіїв та віддавати їх на потреби армії, поліції та інших держструктур.

Відповідний законопроєкт №7382 зареєстрований на сайті Верховної Ради 17 травня 2022 року. Автори цього законопроєкту хочуть внести зміни до ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення - за водіння машини в нетверезому стані конфіскувати авто. Норму пропонують запровадити на час воєнного стану до закінчення війни в Україні.

Також п'яні водії повинні будуть сплатити штраф за цією статтею. Нагадуємо, що від 17 березня 2021 року підвищена відповідальність за ст. 130 КУпАП за водіння в нетверезому стані. Сума штрафу та керування машиною у нетверезому стані зросла до 17 000 грн (замість 10 200 грн) з позбавленням права керування на рік. Водії, в яких двічі впіймали нетверезими за кермом, суд позбавляє прав на 3 роки та штрафує вже на 34 000 грн. Суд може також заарештувати таких водіїв на 10 діб або ж конфіскувати у них автомобіль.

Автори законопроєкту №7382 пропонують доповнити ст. 130 КоАП можливістю конфіскації транспортного засобу в осіб, що знаходяться в стані алкогольного, наркотичного сп'яніння, для подальшої передачі його на потреби підрозділів ВСУ, МВС, або ГС ЧС (за рішенням Кабміну або уповноваженого органу).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#законопроект #нетверезі #водії
Оголошення
live comments feed...