• Головна
  • "Дотерпіти до початку літа": економіст із Нацбанку дав прогноз стосовно курсу долара
20:07, 22 травня 2022 р.

"Дотерпіти до початку літа": економіст із Нацбанку дав прогноз стосовно курсу долара

"Дотерпіти до початку літа": економіст із Нацбанку дав прогноз стосовно курсу долара

Курс валют наприкінці тижня збентежив і насторожив українців. Втім, у Нацбанку запевняють, що такий стрімкий стрибок долара - не що інше, як спекуляція валютних обмінників на ажіотажі серед населення. 

Офіційний курс долара в Україні і надалі залишається 29,25, так само, як і курс усіх безготівкових операцій для імпортерів та експортерів. Сталий курс тримають, аби, попри все, зберегти фінансову стабільність держави, пише "ТСН". 

Аби побороти панічні настрої населення, банки тепер зможуть продавати валюту клієнтам, так само як і обмінники.

Економіст, член Ради Нацбанку України Василь Фурман стверджує, що нині банки вже можуть офіційно купувати і продавати валюту за ринковими цінами, але сьогодні вони ще не працюють. Від понеділка, він вважає, українці зможуть побачити реальні ціни на іноземні купюри.

Утім, продавати банки, як і попередні три місяці, зможуть лише те, що в касу здали клієнти. А от яким буде той самий курс - ніхто не прогнозує

Фурман вважає, що фундаментальних причин для послаблення гривні немає. З великою імовірністю гривня також може і посилитися через деякий період часу.

"Ціна за іноземну валюту росте через її дефіцит. Ми не отримуємо долари та євро від торгівлі, бо наші порти заблоковані, а наземним шляхом обсяги продажу значно менші, готівка також перестала надходити і від наших заробітчан, бо чоловікам закордон - зась. Вирівняти курс, як раніше, держава наразі не може", - пояснив економіст.

Голова асоціації українських банків Андрій Дубас повідомив, що Національний банк зараз не може виходити, як в довоєнний час, і гасити ці настрої інтервенціями, тобто продажем валюти з золотовалютних резервів. Таким чином стабілізується курс, потім банк може їх викупити і повернути кошти в резерв.

У Нацбанку кажуть: причин для паніки немає і ситуація має змінитися вже на початку літа, як тільки Захід почне перераховувати Україні допомогу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Курс валют #курс долара #прогноз #Нацбанк
Оголошення
live comments feed...